Jablonec hrál v Plzni velmi aktivně, ale domácí se prosadili z první střely na branku a to jim nakonec stačilo k důležitému vítězství. Jedinou branku dal ve 22. minutě Procházka a obhájce titulu díky němu natáhl sérii bez prohry na 14 utkání. Severočeši naopak v lize potřetí za sebou nezvítězili a jsou pátí.

Také Sparta tahala v Liberci za kratší konec, ale nakonec na jaře vyhrála i počtvrté. Do vedení hosty poslal po Dočkalově přímém kopu Costa a v závěru podržel Pražany gólman Nita, který zlikvidoval Kozákovu penaltu. Letenští na třetím místě tabulky odskočili čtvrté Ostravě na šest bodů, Liberec je sedmý

Úspěšnou sérii prodloužila také Mladá Boleslav. Středočeši sice na hřišti Slovácka prohrávali 0:1 a v 51. minutě přišli o vyloučeného Tatajeva, ale i v oslabení dokázali vyrovnat. V 77. minutě se o to postaral Přikryl a připravil Slovácku první remízu v sezoně. Boleslav na jaře dvakrát vyhrála a dvakrát remizovala.

Daří se i Olomouci, která si zastřílela na Dukle a vyhrála 4:0. Dva góly hostů dal Kalvach a po brance přidali Nešpor se Zahradníčkem. Sigma potřetí za sebou zvítězila bez inkasované branky, zatímco domácí potřetí po sobě prohráli a na tři body čekají už sedm kol.

Dukla zůstává v tabulce poslední o bod za Karvinou, která dnes prohrála 1:2 v Příbrami. Domácí vedli díky zásahu Matouška, ale v 78. minutě vyrovnal Guba. Naději na bod hostům vzal dvě minuty před koncem Voltr.

Nedělní dva zápasy začínaly shodně ve tři hodiny odpoledne. Zatímco vedoucí Slavia cestovala jen pár stovek metrů z Edenu do Ďolíčku, Opava hrála v Teplicích. Souboj dvou vršovických týmů nakonec skončilo jasnou výhrou Slavie, která vyhrála v Ďolíčku 3:0 a vede ligu opět o tři body před Plzní.

Tři góly vstřelily také Teplice, které v domácím utkání porazily Opavu 3:2 a zaznamenaly první vítězství v jarní části FORTUNA:LIGY.

Bohemians - Slavia 0:3 (23. kolo FORTUNA:LIGY, 3.3.2018)

23. kolo FORTUNA:LIGY:

Bohemians Praha 1905 - SK Slavia Praha 0:3 (0:2)

Branky: 26. Souček z pen., 45.+3 Škoda, 78. Hušbauer. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek - Zelinka (video). ŽK: Krch, Vacek - Škoda, Hušbauer. Diváci: 4959.

FK Teplice - SFC Opava 3:2 (2:1)

Branky: 8. z pen. a 36. Hora, 84. Kuchta - 44. Žídek, 88. Juřena. Rozhodčí: Ginzel - Mokrusch, Kožár. ŽK: Ljevakovič, Shejbal, Jeřábek, Vondrášek, Kuchta, Hora, Trubač - Helebrand. Diváci: 2891.

FC Viktoria Plzeň - FK Jablonec 1:0 (1:0)

Branka: 22. Procházka. Rozhodčí: Marek - Kubr, Hock - Hrubeš (video). ŽK: Procházka, Limberský, Bakoš - Sobol, Považanec. Diváci: 8975.

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 49. Zajíc - 77. Přikryl. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Dresler. ŽK: Reinberk - Fulnek, Hájek, Přikryl, Hubínek, Tatajev. ČK: 74. Tatajev. Diváci: 3419.

FK Dukla Praha – SK Sigma Olomouc 0:4 (0:2)

Branky: 41. a 90.+1 Kalvach, 35. Zahradníček, 85. Nešpor. Rozhodčí: Berka - Pelikán, Pospíšil. ŽK: Krunert, Ďurica - Sladký, Nešpor, Vepřek. Diváci: 1413.

1.FK Příbram - MFK Karviná 2:1 (1:0)

Branky: 2. Matoušek, 87. Voltr - 78. Guba. Rozhodčí: Nenadál - Paták, Horák. ŽK: Chaluš (Příbram). Diváci: 2167.

Příbram - Karviná 2:1 (23. kolo FORTUNA:LIGY, 2.3.2018)

FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 56. Costa. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vitner - Královec (video). ŽK: Kozák, Potočný - Sáček, Costa, Zahustel. Diváci: 9546.

FC Baník Ostrava - FC Fastav Zlín 1:2 (1:1)

Branky: 25. Baroš - 20. Jiráček, 63. Poznar. Rozhodčí: Julínek - Moláček, Podaný. ŽK: Hrubý, Procházka, Baroš, Fleišman - Čanturišvili, Bačo, Rakovan, Poznar. ČK: 73. Hrubý. Diváci: 9994.