4. 5. 2022

Finále MOL Cupu odloženo

Finálové utkání MOL Cupu 2021/2022 bylo na základě rozhodnutí rozhodčích, delegáta a zástupců klubů odloženo kvůli nepříznivému počasí a podmáčenému terénu na stadionu v Uherském Hradišti. 

Zápas mezi domácím 1.FC Slovácko a pražskou Spartou se měl hrát na Městském stadionu v Uherském Hradišti ve středu 4. května s výkopem v 19:00. 

Po vydatném přívalovém dešti před utkáním byl ale stav hrací plochy označen za nezpůsobilý a finálové utkání bylo odloženo. Na trávníku byla voda a hráči nemohli absolvovat tradiční předzápasovou rozcvičku. Zhruba 10 minut před výkopem pak hlavní sudí kvůli nezpůsobilému terénu zápas odložil.

O náhradním utkání rozhodně Řídící orgán soutěže. „Nebyl předpoklad, že by se počasí zlepšilo. Zástupci obou klubů také souhlasili s tím, že se hrát nebude. Předběžný termín náhradního finále je 18. května, ale rozhodne o tom Řídící orgán soutěže,“ uvedl na tiskové konferenci delegát Jan Zahradníček. 

„Nezbývalo nám nic jiného, než zápas odložit kvůli nezpůsobilému terénu i kvůli ochraně zdraví samotných hráčů. Je to nejlepší možná varianta," uvedl na tiskové konferenci rozhodčí Ladislav Szikszay jen krátce poté, co bylo rozhodnuto o odložení utkání. 

„Byli jsme na hrací ploše hodinu a půl před zápasem. To už bylo asi 60% plochy pod vodou. Pak přišla ještě jedna vlna deště a bylo jasné, že to nepůjde. Ale stejně musíte udělat vše pro to, aby to případně šlo odehrát. Ještě jsem nic podobného za čtrnáct let, co jsem rozhodčím, nezažil. Nikdy se mi nestalo, že by protekla voda do kabiny rozhodčích přes vstupní tunel," dodal Ladislav Szikszay.