Los semifinále rozhodl o složení dvojic ve středu 14. dubna, kdy určil, že o finálovou účast se utká Viktoria Plzeň s Teplicemi a Sparta v roli obhájce trofeje vyzve Slavii.

Viktoria Plzeň porazila v semifinále Teplice 1:0 a postoupila do finále poprvé od roku 2014, kdy prohrála ve finále se Spartou. Právě letenský tým je obhájcem trofeje z minulého ročníku. V semifinále dojde na derby se Slavií, která v odloženém čtvrtfinále porazila Olomouc na jejím hřišti jasně 3:0.

Finále je na programu ve čtvrtek 20. května s výkopem v 17:00. Finále bude vysílat přímým přenosem ČT sport.

Finálové utkání se odehraje na domácím hřišti toho týmu, který se v semifinále podle pohárového koeficientu za posledních pět let umístil na nižší pozici.

Poté, co Plzeň vyřadila Teplice, je právě Viktoria z trojice týmů na nejnižší příčce v této tabulce. Finále tak bude hostit plzeňský stadion.

Plzeňská Viktoria nejprve přešla přes Přepeře po výhře 7:0, následně porazila 3:1 druholigový Hradec Králové. Ve čtvrtfinále narazila na severočeský Liberec a tuhou bitvu rozhodl střídající Ondřej Mihálik v 87. minutě. Jeho gól tak posunul Plzeň do semifinále.

Teplice na cestě do čtvrtfinále zdolaly postupně SK Benešov, Chlumec nad Cidlinou, Zbrojovku Brno a Mladou Boleslav. Čtvrtfinálový souboj s boleslavským celkem rozhodl dvěma góly Pavel Moulis, který se prosadil v obou poločasech zápasu.

Sparta v minulém ročníku porazila ve finále Liberec. V aktuální sezóně začala svou cestu za obhajobou ve třetím kole, ve kterém porazila druholigové Blansko 2:0 po gólech Karlssona a Součka. V osmifinále si poradila s Baníkem Ostrava díky penaltě proměně Dávidem Hanckem v závěru utkání. A ve čtvrtfinále otočila skóre v zápase s Jabloncem, který porazila nakonec suverénně 4:1 po dvou gólech Ladislava Krejčího mladšího, jedné trefě Ladislava Krejčího staršího a jednom gólu Davida Karlssona.