29. 4. 2022

Finále Planeo Cupu začíná prvním turnajem ve Vysokém Mýtě

Poslední gól finálových turnajů Poháru mládeže FAČR kategorií U8-U13 padl před necelými dvěma roky. Po pandemii covidu se ale i mládežnický fotbal vrací do svého standardního režimu.

A nový ročník PLANEO CUPU odstartuje o nadcházejícím víkendu ve dnech 30. dubna a 1. května ve Vysokém Mýtě. Na východě Čech se utkají nejlepší týmy z celé republiky v nejstarší kategorii U13.

Vysoké Mýto je tradičním dějištěm finálových turnajů Pohár mládeže FAČR, který se letos hraje podesáté. Do jubilejního ročníku i přes těžkosti způsobené covidem nastoupilo v dresech 759 týmů více než 14 tisíc mladých fotbalistů i fotbalistek! 

Pohár mládeže FAČR PLANEO CUP dává týmům z menších měst a obcí jedinečnou příležitost potkat se na hřišti s těmi největšími kluby z celé republiky. Pro mnohé mladé hráče se pak stává utkání například se Spartou nebo Slavií zážitkem na celý život. I proto je PLANEO CUP i ve srovnání se zahraničním naprosto jedinečným projektem.

24 týmů je ve finálovém turnaji rozdělených do čtyř skupin po 6 týmech, kde mužstva hrají ve skupině systémem každý s každým. Mužstva umístěná po základní části na 1. a 2. místě jednotlivých skupin postoupí do zlaté skupiny o vítězství v turnaji, týmy na 3. a 4. místě hrají stříbrnou část a družstva z 5. a 6. místa se potkají v bronzové skupině. V těchto nadstavbových skupinách se hraje opět systémem každý s každým, přičemž se počítají výsledky ze základních skupin.

Do projektu je každým rokem zapojena celá řada fotbalových osobností v rolích podporovatelů nebo ambasadorů. V předchozích letech se na turnajích objevili například Karel Poborský, Tomáš Ujfaluši nebo reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý. Do Vysokého Mýta zavítá mj. bývalý útočník Jablonce nebo Slavie Luděk Zelenka, který navíc bude podporovat svého syna Daniela v dresu Slovanu Liberec.

Složení skupin finálového turnaje U13

Skupina A  Skupina B Skupina C  Skupina D
FK Pardubice FK Dukla Praha SK Slavia Praha  FC Písek
FC Zbrojovka Brno  SK Sigma Olomouc MŽ Slezský FC Opava  FC Slovácko
AC Sparta Praha  CU Bohemians Praha FC Slovan Liberec 1.FK Příbram
1.SK Prostějov  SK Líšeň FK Baník Ostrava  FC Fastav Zlín
RMSK Cidlina Nový Bydžov  SK Dynamo České Budějovice FK Teplice  FC Hradec Králové
MFK Vítkovice FK Brandýs nad Labem FK Náchod FK Baník Sokolov


FINÁLOVÉ TURNAJE PLANEO CUP 2022

  • U13: 30. 4. - 1. 5. Vysoké Mýto
  • U11: 7. - 8. 5. Kroměříž
  • U10: 14. - 15. 5. Uničov
  • U12: 21. - 22. 5. Tábor
  • U9: 28. - 29. 5. Znojmo
  • U8: 4. - 5. 6. Benešov

Další informace naleznete na www.planeocup.cz.