30. 5. 2019

Finálový turnaj U14 v Plzni vyhráli hráči z Moravskoslezského kraje

Čtyři nejlepší krajské výběry se v závěru května utkaly na finálovém turnaji v Plzni. Čerstvými vítězi jsou v kategorii do 14 let hráči z Moravskoslezského kraje, kteří si ze tří duelů odnesli sedm bodů.

Turnaj v kategorii U14 se konal od 27. do 29. května na stadionu SK Slovan Plzeň 1910, kam se sjely výběry Jihomoravského, Moravskoslezského, Středočeského kraje a tým z Prahy.

Po dvou vítězstvích 4:2 a remíze 3:3 se Středočechy se nakonec radovali Moravskoslezští mladíci včetně nejlepšího střelce turnaje Richarda Kovárníka. Ten ve třech duelech zaznamenal pět branek, přičemž Pražanům nasázel hattrick.

Kompletní přehled výsledků naleznete v níže přiloženém souboru.

Radim Zajíc, grassroots trenér mládeže vítězného Moravskoslezského kraje: S výkony týmu jsem byl velmi spokojený. Kluci předváděli hezký fotbal a myslím si, že zaslouženě vyhráli. Obzvlášť oceňuji to, že i když se pro nás zápas nevyvíjel dobře, dokázali jsme se vrátit do hry. Povedlo se to zejména v posledním utkání, kdy jsme ještě deset minut před koncem prohrávali 1:3 a nakonec jsme to stáhli na 3:3, což nám nakonec stačilo na prvenství v turnaji.

Složka dokumentů:

Finálový turnaj U14 v Plzni vyhráli hráči z Moravskoslezského kraje