7. 12. 2018

FL: Slavia porazila Boleslav, Sparta podlehla Teplicím

V dosavadním průběhu 18. kola FORTUNA:LIGY vyhrála mistrovská Plzeň na hřišti Zlína, nezaváhala ani vedoucí Slavia, která porazila na domácím hřišti Mladou Boleslav. Naopak Jablonec podlehl na hřišti Karviné a Olomouc porazila Slovácko.

Fotbalisté Opavy překvapivě vyhráli v dohrávce 18. kola první ligy v Liberci 2:1. Nováčka poslal na severu Čech do vedení v šesté minutě Jakub Janetzký, hned za devět minut sice srovnal Roman Potočný, ale v 80. minutě byl vyloučen domácí Petr Ševčík a přesilovku za čtyři minuty využil Dominik Simerský.

FC Slovan Liberec - SFC Opava 1:2 (1:1)

Branky: 15. Potočný - 6. Janetzký, 84. Simerský. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Ratajová - Zelinka (video). ŽK: Potočný, Ševčík - Janetzký. ČK: 80. Ševčík. Diváci: 1958.

Fotbalisté Sparty ani v 18. kole první ligy neukončili své trápení a doma s Teplicemi prohráli 0:1. Jedinou branku zápasu dal v závěru Pavel Moulis. Severočeši na Letné zvítězili po osmi letech. Pražanům, kteří vyhráli jen dva z posledních devíti zápasů, patří v tabulce páté místo a na vedoucí Slavii ztrácí patnáct a na druhou Plzeň jedenáct bodů.

AC Sparta Praha - FK Teplice 0:1 (0:0)

Branka: 83. Moulis. Rozhodčí: Hrubeš - Moláček, Vlček - Franěk (video). ŽK: Plavšič, Stanciu - Jeřábek, Kučera, Vondrášek, Hyčka. Diváci: 6410.

Fotbalisté Slavie vyhráli v 18. ligovém kole nad Mladou Boleslaví 3:2 a opět vedou tabulku o čtyři body před mistrovskou Plzní. Domácí Pražany poslal do vedení ve 20. minutě z penalty Milan Škoda a po pauze zvýšili už na 3:0 Miroslav Stoch s Peterem Olayinkou.

V 87. minutě snížil Nikolaj Komličenko, který pak v nastavení coby nejlepší střelec soutěže dal z pokutového kopu už svůj sedmnáctý gól v sezoně, ale srovnat už hosté nedokázali. Boleslav prohrála s červenobílými v lize pošesté za sebou a zůstala na osmém místě.

SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 3:2 (1:0)

Branky: 20. Škoda z pen., 51. Stoch, 73. Olayinka - 87. a 90.+2 z pen. Komličenko. Rozhodčí: Proske - Kotík, Hock - Adam (video). ŽK: Džafič, Mareš, Hubínek, Matějovský (všichni Ml. Boleslav). Diváci: 9091.

Fotbalisté Karviné doma překvapivě zdolali Jablonec 2:1, v první lize naplno bodovali po osmi zápasech a posunuli se z posledního na předposlední místo tabulky o skóre před Duklu. Severočeši v nejvyšší soutěži přerušili sérii devíti utkání bez porážky a mohou přijít o třetí příčku. Zápas 18. kola v úvodu gólově otevřel domácí Tomáš Wágner, do přestávky odpověděl Tomáš Holeš a v 67. minutě o karvinském triumfu rozhodl Dávid Guba.

MFK Karviná - FK Jablonec 2:1 (1:1)

Branky: 9. Wágner, 67. Guba - 25. Holeš. Rozhodčí: Orel - Pospíšil, Dresler. ŽK: Čolič, Wágner, Ba Loua, Galuška - Jovovič, Lischka, Doležal, Kubista, Považanec, Kratochvíl, Hovorka. Diváci: 2428.

Fotbalisté Ostravy porazili v 18. kole první ligy Bohemians 1905 doma 2:0 a pražského soupeře zdolali ve všech třech vzájemných zápasech kalendářního roku bez obdržené branky. Vyrovnaný duel Baník zlomil lepší produktivitou, jeho góly vstřelili v 69. minutě Daniel Holzer a v závěru Patrizio Stronati. "Klokani" už sedm kol čekají na vítězství.

FC Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 2:0 (0:0)

Branky: 69. Holzer, 90. Stronati. Rozhodčí: Franěk - Blažek, Vlasjuk. ŽK: J. Šašinka, Jánoš - Reiter. Diváci: 8421.

Fotbalisté Olomouce v 18. kole první ligy ukončili třízápasové čekání na gól i na vítězství a Slovácko dnes doma porazili 1:0. První výhru po čtyřech zápasech Sigmě zajistil Martin Nešpor, který se prosadil už v úvodu utkání a poté ve druhém poločase neproměnil penaltu. Hosté naopak zaznamenali první ligovou ztrátu pod vedením trenéra Martina Svědíka.

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Branka: 7. Nešpor. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Hájek. ŽK: Jemelka, Houska, Plšek - Janošek, Juroška, Kalabiška. Diváci: 2985.

Fotbalisté Příbrami v předehrávce 18. kola první ligy vyhráli na hřišti Dukly po obratu 2:1 a v nejvyšší soutěži naplno bodovali po sedmi zápasech. Na začátku druhé půle poslal Pražany do vedení Uroš Djuranovič, ale mezi 69. a 77. minutou otočili výsledek Jan Rezek z penalty a Antonín Fantiš. Středočeský nováček v neúplné tabulce poskočil na desáté místo, Dukla zůstala předposlední.

"Pro nás důležité vítězství, ale myslím si, že dneska zasloužené. Opravdu se potkal výkon s výsledkem," řekl příbramský trenér Josef Csaplár na tiskové konferenci.

FK Dukla Praha - 1. FK Příbram 1:2 (0:0)

Branky: 56. Djuranovič - 69. Rezek z pen., 77. Fantiš. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Poživil. ŽK: Breda, Souček, Miloševič, Raspopovič, Djuranovič - Kodr, Keita, Květ. Diváci: 879.

Fotbalisté Plzně v 18. kole první ligy zvítězili 2:0 na hřišti Zlína. Snížila tak ztrátu na vedoucí Slavii na jediný bod, Pražané ale mají sobotní zápas s Mladou Boleslaví k dobru. Plzeň těžila z vydařeného vstupu do zápasu, když už po osmi minutách vedla po gólech Tomáše Chorého a Jana Kovaříka a pak si výhru hlídala.

"Podle představ bylo úvodních deset minut. Pak jsme měli ještě dvě brejkové situace, které jsme nedohráli. Přiznejme si, že tam bylo spousta standartek a autů, nebylo to jednoduché. Nemyslím si, že bychom šetřili síly," řekl plzeňský kouč Pavel Vrba.

FC Fastav Zlín - FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:2)

Branky: 3. Chorý, 8. Kovařík. Rozhodčí: Lerch - Kříž, Myška. ŽK: Matejov, Jiráček - Petržela. Diváci: 3472.