12. 7. 2021

Fortuna Beach Soccer League začala. Ladronka ve formě, trápení Slavie

O víkendu 10. - 11. července odstartoval už 13. ročník české ligy v plážovém fotbale. Do bitvy o titul ve Fortuna Beach Soccer League se v mužské kategorii zapojilo šest týmů včetně obhájce titulu BS Bohemians 1905.

Úvodní víkend v Beach-aréně v Radlické ulici nabídl několik velmi kvalitních utkání plných nádherných branek i emocí. Česká liga se hraje poprvé na novém hřišti v Radlické ulici na Praze 5. Do boje o mužský titul se zapojilo šest týmů – BS Bohemians 1905 (loňský vítěz a pětinásobný mistr), BS Slavia Praha (loňský finalista a předloňský mistr), BS Ladronka Praha (trojnásobný mistr), BS Dukla Praha, BS Villagers Uherské Hradiště a BSC Artful (slovenský tým).

V sobotu se odehrála první dvě kola Fortuna Beach Soccer League, dohromady šest zápasů. Ve formě se ukázal tradiční tým Ladronka, který pobral šest bodů a nastřílel 21 gólů. Velké překvapení si přichystal tým z Uherského Hradiště, který gólem z poslední vteřiny zdolal Slavii 4:3.

Šlágr úvodního dne pak ovládli Bohemians, kteří si v repríze loňského finále poradili se Slavií 5:4. „Sešívaní“ nezažili dobrý víkend, jeden z největších favoritů na titul nedokázal bodovat ani ve třetím utkání. V neděli padl s Ladronkou 6:7 po penaltách. Jeden z netradičnějších týmů českého plážového fotbalu si posléze poradil i s Villagers (8:7 po prodloužení) a po čtyřech zápasech má s devíti body na kontě už jistý postup do Final Four.

Nejlepším střelcem Fortuna Beach Soccer League je aktuálně Tomáš Huráb z Ladronky. Zkušený reprezentant dokázal v každém ze čtyř utkání nasázet hattrick, v posledním duelu proti Vesničanům nastřílel dokonce šest gólů. Celkem jich má na kontě už 15!

V neděli odstartovala i Superliga žen, do které se letos zapojily tři týmy – BS Bohemians 1905, BS Slavia Praha a BS Příbram. V úvodním kole si dvě výhry připsaly hráčky Bohemians, kterým se podařilo zdolat i Slavii. „Sešívané“ si pak zastřílely proti Příbrami (11:4).

Fortuna Beach Soccer League pokračuje i tento týden. V pátek se v předehrávce utká Dukla s Artful, pět zápasů je pak na programu v neděli. Mistra se dozvíme v neděli 25. července, kdy je v plánu Final Four.

Více informací najdete na webu beachsoccer.cz a na sociálních sítích Beach Soccer Czech.