8. 3. 2018

Fotbalisté Plzně zkusí v Lisabonu překvapit Sporting

Fotbalisté Plzně dnes zahájí osmifinále Evropské ligy na hřišti Sportingu Lisabon. Svěřenci Pavla Vrby zkusí portugalského favorita překvapit a před domácí odvetou zůstat ve hře o premiérový postup mezi nejlepší osmičku soutěže. Zápas začne ve 21:05. Přímý přenos odvysílá ČT sport.

Plzeň je v osmifinále Evropské ligy potřetí, v roce 2013 nestačila na Fenerbahce Istanbul, o rok později vypadla s Lyonem. Ve čtvrtfinále byla z českých zástupců jen v roce 2016 Sparta. Slavii se to povedlo dvakrát ještě v době, kdy se soutěž jmenovala Pohár UEFA. V roce 1996 se červenobílí dostali dokonce do semifinále.

"Výzva je to veliká. Ale nejsme favoriti, kvalita na jejich straně je obrovská a my se s tím budeme muset popasovat," řekl před odletem obránce David Limberský. 

Plzeň je v osmifinále EL potřetí, v roce 2013 nepostoupila přes Fenerbahce, o rok později vypadla s Lyonem. Ve čtvrtfinále EL byla dosud jen v roce 2016 Sparta, Slavii se to povedlo dvakrát ještě v době, kdy se soutěž jmenovala Pohár UEFA (v roce 1996 byli červenobílí dokonce v semifinále).

Sporting s českým soupeřem hrál pouze 2x v roce 1978, kdy v tehdejším PVP 2x podlehl Ostravě 0:1. Portugalský tým v pátek prohrál šlágr na stadionu vedoucího Porta 1:2 a je třetí v portugalské lize, v této sezoně ale doma prohrál Sporting jediný soutěžní zápas - v září s Barcelonou ve skupině LM (0:1).

Osmifinále fotbalové Evropské ligy Sporting Lisabon - Viktoria Plzeň:

    Výkop: čtvrtek 8. března, 21:05 (ČT sport).

    Rozhodčí: Alexej Kulbakov - Dmitri Žuk, Oleg Masljanko (všichni Běl.).

    Předpokládané sestavy: 

    Sporting: Rui Patrício - Ristovski, Coates, Mathieu, Coentrao - Battaglia, William Carvalho - Gelson Martins, Bruno Fernandes, Ruiz - Dost.

    Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic, Kolář, Zeman - Krmenčík.

    Absence: Mišič (trest za ČK), Doumbia, Piccini, Podence (všichni zranění) - Ivanschitz, Živulič (nejsou v nominaci).