Trenérovi Slavie Jindřichu Trpišovskému maximálně vyšel souboj s bývalým klubem, z něhož v zimě do Slavie zamířil. "Měl jsem takový zvláštní pocit. Jsem rád, že jsme to zvládli a postoupili, na druhou stranu zase vím, že jsme udělali smutnými spoustu lidí, které znám, s kterými jsem toho hodně prožil," řekl novinářům Trpišovský.

Liberec na podzim zvítězil v Edenu ještě pod vedením Trpišovského 2:1 a ukončil tehdy rekordní sérii Slavie v lize bez prohry, která se zastavila na 36 duelech. Dnes měl Slovan ve Vršovicích navrch jen v úvodu, kdy rozhodčí kvůli údajnému útočnému faulu neuznali gól jedinému jarnímu střelci hostů Pulkrabovi.

Pražané po deseti minutách přidali. Součkova hlavička ještě skončila vedle, ale v 25. minutě už domácí vedli. Kačaraba ve vápně hloupě fauloval Hromadu a kanonýr Škoda z penalty s přehledem překonal náhradního libereckého gólmana Nguyena, který zůstal stát.

"Chyběl tomu od nás gól. Myslím, že vstup byl z naší strany hodně dobrý. Dali jsme gól, bohužel tam byl nějaký faul nebo co, takže neplatil. Pak penalta, to s naším mladým mužstvem samozřejmě zacvičí. Po penaltě se nám hra v první půli trochu rozpadla," řekl liberecký kouč David Holoubek.

Za deset minut přidali domácí druhou trefu. Stoch přetáhl centr z přímého kopu na zadní tyč, Bořil z hranice brankové čáry vrátil balon do malého vápna a Frydrych jej hlavou doklepl do sítě.

Slavia - Liberec - 2:0, MOL Cup, 7.3.2018, Eden

Jablonečtí proti Slovácku po většinu utkání na hřišti dominovali. Hosté, kteří v lize bojují o záchranu, šetřili několik opor v čele s nejlepším střelcem Zajícem a v ofenzivě toho příliš nepředvedli.

Naopak ve 24. minutě unikl po pravé straně Považanec a otevřel skóre. Krátce na to museli domácí nuceně střídat kvůli Hübschmanovým svalovým potížím. Ve 39. minutě si hosté málem dali vlastní gól při snaze zabránit Chramostovi ve skórování, ale míč skončil těsně vedle stejně jako po střele Masopusta.

Slovácko udělalo v poločase dvě změny, ale soupeř po změně stran ještě navýšil vedení. Po hodině hry nejprve zahodil šanci Kubista, ale vzápětí hlavou zamířil přesně Doležal.

To hosty probralo a v 67. minutě snížil Kubala. Byla to vůbec první střela Slovácka v utkání. Domácí ale drama nedovolili. Čtvrt hodiny před koncem Doležal trefil tyč a Chramosta z dorážky definitivně rozhodl. V závěru měl Jablonec navíc další šance na zvýšení.

Čtvrtfinále MOL Cupu:

SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec 2:0 (2:0)

Branky: 25. Škoda z pen., 35. Frydrych. Rozhodčí: Berka - Pelikán, Kubr. ŽK: Jugas, Bořil, Necid, Frydrych - Breite, Kačaraba, Pulkrab, Karafiát. Diváci: 4967.

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 3:1 (1:0)

Branky: 24. Považanec, 63. Doležal, 76. Chramosta - 67. Kubala. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Divíšek (Slovácko). Diváci: 1142.