16. 2. 2017

Fotbalové jaro je tady, rozehraje ho Sparta

Fotbalisty Sparty dnes čeká ostrý vstup do jarní části sezony. V úvodním utkání druhého kola Evropské ligy nastoupí v Rusku proti FK Rostov a rádi by oživili vzpomínky na minulý ročník, kdy ve stejné fázi vyřadili jiný ruský celek FK Krasnodar a nakonec došli až do čtvrtfinále.

Trenér Tomáš Požár má před sebou pohárovou premiéru, v níž bude postrádat největší hvězdu týmu záložníka Tomáše Rosického. Bývalý reprezentační kapitán zatím od letního návratu na Letnou z Arsenalu odehrál kvůli vleklým potížím s achilovkou jen pár minut v lize v září proti Mladé Boleslavi. Neodletěl ani do Rostova a pokusí se připravit alespoň na odvetu.

Požár nebude moci využít ani zraněné Václava Kadlece, Martina Frýdka, Lukáše Marečka a Ondřeje Zahustela. Sparta se ale může opřít o vydařenou přípravu, v níž ani jednou neprohrála a v osmi zápasech inkasovala pouhé dva góly.

Rostov do vyřazovací části Evropské ligy zamířil ze třetího místa v základní skupině Ligy mistrů, kde dokázal porazit 3:2 Bayern Mnichov a odehrál dva vyrovnané zápasy s Atléticem Madrid (0:1, 1:2). Utkání se Spartou začne v 19:00 SEČ.