Fotbalisté Mladé Boleslavi postoupili do čtvrtfinále domácího poháru po výhře 4:2 na hřišti třetiligových Domažlic. Dva góly hostů vstřelil Jan Chramosta. Středočeši se dokázali oklepat i z dvojnásobného vyrovnání Domažlic a dvěma slepenými góly následně rozhodli o svém vítězství a postupu. Nejprve v 75. minutě přesně střílel kapitán Matějovský a o minutu později ho napodobil Mareš dorážkou vlastní rány.

Zlín vedl ve Vlašimi od 33. minuty, kdy se prosadil Železník. Po přestávce ale předvedli domácí krásnou akci. Milan Kadlec pláchl obráncům a poslal krásný centr na hlavu Oskara Fotra, který v 62. minutě vyrovnal a jak se následně ukázalo, dovedl také utkání do prodloužení a následných penalt. V nich měli pevnější nervy už hráči obhájce loňského pohárového vítězství, když se za Zlín trefili Matejov, Mehanovič, Diop, Traoré a Džafič. Za domácí naopak neproměnil Hadaščok.

Hůře dopadli na penalty hráči pražské Sparty. Ti prohrávali na Letné s Baníkem Ostrava od 37. minuty, kdy nekrytý Hrubý hlavou otevřel skóre a domácí dokázali díky střídajícímu Jankovi reagovat až po změně stran. V 89. minutě mohl otočit stav Lafata, ale jeho hlavičku vyrazil Šustr a tak došlo na půlhodinové prodloužení. V 93. minutě po centru hlavou skóroval hostující Azackij a dal tak první soutěžní gól za Baník. Ve 107. minutě bylo znovu srovnáno - do míče se ve vápně položil Šural a nůžkami překonal Šustra. Rozhodnout tak musely penalty. Ve třetí sérii přestřelil Néstor, poté ho napodobil spoluhráč Karavajev a Baník mohl slavit.

Sparta - Ostrava, 2:2, na penalty postup Ostrava, MOL Cup

Dál jde naopak Slavia, která se chtěla v Jihlavě rehabilitovat fanouškům po nedělní domácí ligové prohře s Libercem. Přesto sešívaní na Vysočině prohrávali a to od 21. minuty, kdy Nový dostal přihrávku na střed hřiště a střelou zpoza vápna překonal brankáře Kováře. Vyrovnání přišlo až v 52. minutě po trefě Frydrycha. Už za dalších pět minut našel Van Buren ve vápně Necida a ten z otočky poslal hosty do vedení. A za další dvě minuty zužitkoval Zmrhalovu přihrávku norský bek Flo a dorazil tak definitivně Jihlavu. Ta po třech inkasovaných gólech za sedm minut neměla sílu na odpověď.

Příští měsíc zakončí osmifinále MOL Cupu duely Liberce s Karvinou (1. listopadu) a Plzně se Slováckem (10. listopadu).