Zatímco "A" mužstvo Baníku Ostrava už má jistý sestup ze Synot ligy, mladíci i nadále potvrzují kvalitní práci Baníku s mládeží. V Hlinsku při finálovém turnaji Ondrášovka Cupu kategorie U12 Baník ani jednou neprohrál a pouze dvakrát remizoval. Nerozhodných výsledků dosáhl už v základní skupině v zápasech s Hradcem Králové a Teplicemi. Svou skupinu Baník vyhrál a jasně postoupil do Zlaté skupiny o konečně prvenství. Spolu s ním šli dál fotbalisté Hradce Králové a Teplic a také domácí Hlinsko. V základní skupině B si postup zajistily týmy Zbrojovky Brno, Dukly, Sigmy Olomouc a Českých Budějovic.

Do Zlaté skupiny si mužstva přenášejí výsledky ze základní fáze a hrají už pouze se soupeři z druhé skupiny. Baník ve Zlaté skupině všechny své zápasy vyhrál a Zbrojovku dokonce porazil vysoko 4:0. Skupina A se nakonec ukázala jako silnější, protože Hradec Králové skončil druhý a Teplice třetí.

Vyhlášeni byli také držitelé individuálních ocenění. Nejlepším střelcem se stal David Jurčenko z Hradce Králové. Cenu pro nejlepšího hráče turnaje získal Oliver Polanský z Českých Budějovic a pro nejlepšího brankáře Martin Harásek z FK Příbram.

Mladí fotbalisté zažili velký turnaj se vším všudy a mohli si připadat jako skuteční profesionálové, když někteří z nich dávali už i svá první televizní interview. Další zajímavosti, fotogalerie a kompletní informace na www.ondrasovkacup.cz.

Následující víkend ve dnech 14. – 15. května je na programu finálový turnaj kategorie U8 v Táboře.

Pohár mládeže FAČR - Ondrášovka Cup - finále kategorie U12 (7. - 8. 5. 2016, Hlinsko)