V závěru prvního poločasu předvedl parádní přímý kop obránce hostí Pavel Kadeřábek, ale Jiří Pavlenka v brance domácích jeho pokus vystihl. Hostující Hoffenheim poslal do vedení v jednatřicáté minutě Bittencourt.

Ovšem bod za remízu 1:1 zařídil domácímu Werderu český reprezentant Theodor Gebre Selassie v 57. minutě, kdy si naběhl na zadní tyč a hlavou usměrnil míč za záda brankáře Hoffenheimu, jenž míč nedokázal ve výskoku vyrazit.

Gebre Selassie se trefil v bundeslize v této sezóně podruhé, celkově to byl jeho sedmnáctý gól od roku 2012, kdy na sever Německa přišel. Všichni tři čeští reprezentanti odehráli celé utkání, brankář Jiří Pavlenka v závěru zlikvidoval obrovskou šanci hostí a i tímto důležitým zákrokem také pomohl k zisku jednoho bodu.