"Pavlenka dostal úder do stehna. Myslím si, že za týden v Mnichově proti Bayernu se do branky vrátí," uvedl po zápase trenér Werderu Florian Kohfeldt.

Brémy se nemohly proti třináctému Freiburgu dlouho prosadit, trpělivou hrou ale nakonec bránícího soupeře udolaly.

Nejprve se v 77. minutě prosadil hlavičkou zblízka Klaassen. O osm minut později využily Brémy rohový kop, když si míč po centru našel český reprezentant Theo Gebre Selassie, přetlačil v souboji obránce a hlavou prostřelil brankáře, čímž zvýšil na 2:0. V nastaveném čase Freiburg ještě snížil na 2:1 z pohledu Brém, ale domácí si již vítězství vzít nenechali. Pro Thea to byl 18. gól v bundesligové kariéře.

Brémy se díky výhře posunuly na šesté místo v tabulce se 46 body. V případě výhry je může v neděli odsunout z pozice zajišťující předkolo Evropské ligy Hoffenheim Pavla Kadeřábka, který hraje s Herthou Berlín.