13. 8. 2017

HET liga: Plzeň jde do čela, Sparta ztratila

Bitvu týmů, které v prvních dvou zápasech neztratily ani bod, vyhrála ve 3. kole HET ligy Plzeň nad Olomoucí 1:0 a osamostatnila se v čele ligové tabulky. Další body ztratila Sparta, tentokrát po remíze 1:1 v Liberci.

O triumfu Plzně nad hanáckým nováčkem rozhodl v 69. minutě povedenými "nůžkami" střídající Václav Pilař. Viktoria se tak pozitivně naladila na čtvrteční úvodní zápas play off Evropské ligy s Larnakou. Západočeši zdolali Olomouc v sedmém ligovém utkání po sobě a doma prodloužili sérii bez porážky v nejvyšší soutěži na 15 duelů.

Fotbalisté Slavie si výhru nad Jihlavou zajistili už v úvodních 18 minutách, kdy se trefil Josef Hušbauer z penalty a dorážkou Portugalec Danny. Pražané napravili minulou remízu z Ostravy a po ligovém úspěchu je v úterý čeká úvodní zápas 4. předkola Ligy mistrů na půdě APOELu Nikósie. Červenobílí mají po třech kolech sedm bodů, naopak Jihlava získala jen bod a stále čeká na gól.

To Slovácko si dnes pořádně zastřílelo a přehrálo Baník Ostrava 5:2. Pomohl mu k tomu rychlý nástup v podobě gólů Tomáše Zajíce, Vlastimila Daníčka a Marka Havlíka. Po ostravském snížení trefami Martina Šindeláře a Milana Baroše z penalty rozhodli Stanislav Hofman a v nastavení opět Havlík.

Slovácko tak ukončilo sérii devíti zápasů bez vítězství. V lize nastřílelo pět branek poprvé od září 2014, čtyři góly do poločasu dalo v nejvyšší soutěži poprvé.

Fotbalisté Zbrojovky Brno získali ve třetím kole první bod po domácí bezbrankové remíze s Bohemians Praha 1905. Brňané si s výjimkou úvodu vypracovali výraznou převahu, nedokázali se ale prosadit v koncovce. Bohemians měli ve 12. minutě výhodu pokutového kopu, který Jan Kuchta neproměnil. Pražané bodovali ve čtyřech z posledních pěti ligových utkání.

Fotbalisté Sparty v utkání 3. ligového kola hráli v Liberci 1:1 a po remíze s Bohemians v úvodu soutěže už podruhé ztratili body. Letenští na severu Čech vedli od 27. minuty po trefě Martina Frýdka, na startu druhé půle hráli po vyloučení domácích Ondřeje Kúdely a Milana Kerbra v rozmezí tří minut s výhodou dvou hráčů v poli, ale v dvojnásobné přesilovce absolutně selhali. V 63. minutě srovnal Radim Breite a poté ještě dostal červenou kartu i hostující Eldar Čivič.

Mladá Boleslav se ani ve třetím kole nedočkala výhry. Přestože v Karviné po gólu Lukáše Magery ještě do závěru vedla, vítězství jí čtyři minuty před koncem sebral Jan Moravec. Středočeši získali první bod v sezoně, přesto v lize už pět zápasů čekají na tříbodový zápis. Karviná s Mladou Boleslaví od loňského postupu ani do třetice neprohrála.

Pražská Dukla porazila Zlín 1:0, získala premiérové body v sezoně a opustila poslední místo tabulky. Naopak "Ševci" venku i podruhé v novém ročníku prohráli 0:1. Zápas na Julisce rozhodl ve 24. minutě z přímého kopu Ondřej Kušnír.

Fotbalisté Teplic a Jablonce se rozešli smírně po remíze 1:1. Hosty sice deset minut před koncem poslal do vedení Ondřej Mihálik, ale domácí ještě stihli odpovědět penaltou Martina Filla. Jablonec tak venku bodoval popáté za sebou, Teplice s ním body ztratily podeváté z posledních 11 soubojů.

Statistiky zápasů 3. kola HET ligy

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 5:2 (4:2)

Góly: 23. a 90.+1 Havlík, 6. Zajíc, 11. Daníček, 45. Hofmann - 28. Šindelář, 36. Baroš z pen..
Rozhodčí: Franěk - Paták, Pelikán.
ŽK: Navrátil, Divíšek, Reinberk - Granečný, Baroš, Hrubý, Hlinka.
Diváci: 6115.
Slovácko: Heča - Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek - Daníček, Šumulikoski - Navrátil 90. Juroška), Machalík, Havlík - Zajíc (80. Kubala). Trenér: Levý.
Ostrava: Vašek - Breda (76. Mičola), Pokorný, Šindelář, Sus (46. Azevedo) - Granečný, Hlinka, Hrubý, Stáňa - Poznar (46. Šašinka), Baroš. Trenér: Kučera.

FC Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905 0:0

Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Myška.
ŽK: Kratochvíl, Pilík - Šmíd, Nečas.
Diváci: 3480.
Brno: Melichárek - Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Šural - Polák (81. Škoda) - Pilík, Kratochvíl - Přichystal (58. Fortes), Koné, Lutonský. Trenér: Habanec.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Reiter (72. Mašek), Hašek ml., Švec, Nečas (88. Jindřišek) - Kabajev (60. Jirásek), Kuchta. Trenér: Hašek st.

FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)