O jediný gól se ve 28. minutě postaral kapitán David Lafata po asistenci nejnovější posily Jonathana Biabianyho. Pro Mladou Boleslav to naopak byla třetí soutěžní prohra v řadě a spolu s Brnem a Duklou je jediným týmem bez bodu.

Mistrovská Slavia ve druhém kole HET ligy ztratila první ligové body, když na hřišti nováčka z Ostravy pouze remizovala 0:0. Suverénní je naopak Plzeň, která vyhrála 1:0 v Jablonci. Viktoria má na kontě plný počet šesti bodů a navíc ještě neinkasovala.

Slavia měla proti Baníku územní převahu, ale příliš vyložených šancí z ní nevytěžila. Naopak mohla sama inkasovat, když Baroš ve 22. minutě po souboji s brankářem Laštůvkou dostal míč do sítě, rozhodčí však branku neuznal kvůli hraní rukou. Za hosty se v 73. prosadil Danny, ale ani jeho gól neplatil, protože byl v ofsajdu.

Obhájce titulu, kterého čeká závěrečné předkolo o účast v základní skupině Ligy mistrů, tak po výhře 1:0 nad Teplicemi udržel neporazitelnost. Podobně je na tom i ostravský nováček, který v prvním kole vyhrál 3:1 v Brně.

Plzeň si výhrou v Jablonci částečně spravila chuť po středeční porážce 1:4 s FCSB a vyřazení z kvalifikace z Ligy mistrů. O jejím vítězství rozhodl v 11. minutě Hájek, pro kterého šlo o první soutěžní branku v dresu Viktorie. Druhý poločas byl v režii domácích, ale Západočeši s vypětím všech sil výhru ubránili a navázali na výhru 4:0 nad Duklou.

Sigma Olomouc zažívá výborný vstup do prvoligové sezony. Nováček soutěže doma porazil Liberec 2:1 a zopakoval úvodní výsledek z Mladé Boleslavi. Dukla prohrála 1:3 v Teplicích a nebodovala ani ve druhém kole. Nulu má také Brno, které si odvezlo porážku 1:2 ze Zlína a stejným výsledkem 2:1 skončil také zápas Bohemians s Karvinou.

Sigmu ve 21. minutě poslal do vedení Tomáš Chorý, ale pojistku domácí nepřidali. Čtvrt hodiny před koncem z ojedinělé akce Slovanu vyrovnal dalekonosnou ranou Ondřej Karafiát. Těsně před koncem však rozhodl hlavou střídající Pavel Moulis. Liberec, který dohrával bez vyloučeného Filipa Havelky, nepotvrdil domácí výhru 1:0 nad Zlínem a Olomouci v nejvyšší soutěži podlehl poprvé od září 2012.

Teplice měly nad Duklou od začátku převahu, kterou mezi 30. a 32. minutou gólově vyjádřili Admir Ljevakovič a David Vaněček, který se trefil i po změně stran. Pražané snížili po brance střídajícího Branislava Miloševiče. Jeho spoluhráč Michal Bezpalec byl v 82. minutě po druhé žluté kartě vyloučen. Pražané tak neodčinili úvodní debakl 0:4 v Plzni, Tepličtí si naopak spravili chuť po porážce 0:1 na Slavii.

Zlín proti Brnu hrál od 50. minuty v oslabení bez vyloučeného Tomáše Janíčka. Po jeho faulu vstřelil z penalty vedoucí gól Zbrojovky Tomáš Pilík, ale v 67. minutě domácí vyrovnali po vlastní brance Petra Pavlíka a vítěznou trefu zaznamenal Ubong Ekpai. Zlín ukončil čekání na domácí ligovou výhru, které trvalo od loňského listopadu osm zápasů. Zbrojovka navázala na porážku 1:3 s Baníkem Ostrava v prvním kole.

Bohemians 1905 bodovali i ve druhém utkání prvoligové sezony, když po remíze 1:1 na Spartě doma porazili Karvinou 2:1. "Klokani" vedli gólem Davida Barteka ze 30. minuty, ještě do poločasu soupeř vyrovnal trefou Tomáše Wágnera, pět minut před koncem však rozhodl Milan Jirásek. Pražané si připsali teprve třetí výhru v tomto kalendářním roce a za posledních 20 ligových utkání.

V neděli jsou na programu další tři zápasy nejvyšší soutěže. Mistrovská Slavia Praha se představí na hřišti nováčka Baníku Ostrava, Plzeň hraje v Jablonci a Jihlava hostí Slovácko. Až v pondělní dohrávce Mladá Boleslav přivítá pražskou Spartu.