Fotbalisté Plzně ve 4. ligovém kole udrželi stoprocentní bilanci v sezoně, když gólem Marka Bakoše v nastavení otočili zápas v Jihlavě a vyhráli 2:1. Tabulku vedou o tři body před Sigmou Olomouc, která doma přehrála Brno 3:0.

Vysočinu poslal proti Plzni do vedení nejrychlejším gólem sezony už po 27 sekundách hry Lotyš Davis Ikaunieks, ale v 64. minutě vyrovnal Slovák Patrik Hrošovský a v druhé minutě nastavení rozhodl po rohu střídající Bakoš. Viktoria stále neztratila ani bod, Západočeši se výhrou naladili na čtvrteční odvetu 4. předkola Evropské ligy v Larnace.

Olomoucký nováček rozhodl o třetí výhře v sezoně třemi góly v rozmezí pěti minut. Dvakrát se prosadil Jiří Texl, pro kterého to byly premiérové ligové góly v kariéře, třetí trefu přidal David Houska. Tři góly v úvodních 15 minutách dala v lize naposledy Sparta v roce 1999. Brno z posledních šesti ligových duelů získalo jediný bod.

Ani ve 4. kole se nedočkal vítězství Jablonec, který doma nezvládl dobře rozehraný zápas s Duklou a remizoval 2:2. Severočeši vedli po brankách Stanislava Tecla a Mirzada Mehanoviče, ještě v prvním poločase ale snížil Ivan Schranz a po přestávce vyrovnal Jan Holenda. V nastavení kopali domácí penaltu po faulu na Pernicu, Trávník však branku netrefil.

Fotbalisté Slavie ve 4. kole HET ligy remizovali 0:0 v malém pražském derby na hřišti Bohemians 1905. Úřadující mistr hrál bez branek i ve druhém venkovním zápase tohoto ročníku nejvyšší soutěže. Trápící se Mladá Boleslav doma podlehla Liberci 0:3 a s jedním bodem klesla na poslední místo tabulky.

Slávisté se v pozměněné sestavě nedokázali naladit vítězstvím na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů s APOELem Nikósie, v níž budou dohánět ztrátu 0:2 z Kypru.

Bohemians bodovali v šestém z posledních sedmi vzájemných ligových duelů a stále drží v nové sezoně neporazitelnost. Po Spartě sebrali body i dalšímu posílenému aspirantovi na titul.

Utkání v Mladé Boleslavi rozhodl dvěma premiérovými ligovými góly Martin Graiciar po dvou asistencích Romana Potočného, v závěru ještě zvýraznil libereckou výhru střídající Filip Havelka. I ten skóroval v nejvyšší soutěži poprvé. Slovan poskočil na čtvrtou pozici.

Ostravský nováček remizoval s Teplicemi 3:3. Severočeši vedli na Městském stadionu po poločase už 2:0 po brankách Jana Rezka a Davida Vaněčka. Domácí po změně stran za 22 minut trefami Carlose De Azeveda, Roberta Hrubého a Tomáše Mičoly nepříznivý stav otočili. Tepličtí však bod zachránili v poslední minutě díky brance Martina Filla a poosmé za sebou s Baníkem neprohráli.

Zlín doma porazil Karvinou 1:0. Jedinou branku vstřelil v 65. minutě Ubong Ekpai, k výhře výrazně pomohl i brankář Stanislav Dostál. "Ševci" doma i podruhé v této sezoně zvítězili. Karviná z posledních sedmi zápasů venku získala jen bod.

Už v pátek Sparta na Letné díky gólu kapitána Davida Lafaty zdolala Slovácko 1:0 a dočkala se první domácí výhry pod italským trenérem Andreou Stramaccionim.

V neděli jsou na programu zbývající tři zápasy čtvrtého kola. Vedoucí Plzeň se přestaví na hřišti poslední Jihlavy, olomoucký nováček přivítá Brno a Jablonec doma změří síly s Duklou.

Statistiky zápasů 4. kola HET ligy

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Gól: 60. Lafata.
Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek.
ŽK: Reinberk, Hofmann, Daníček.
Diváci: 11.696.
Sparta: Koubek - Zahustel, Mareček, Hovorka, Costa - Biabiany, Sáček, Šural, Mavuba (76. Mandjeck), Ben Chaim (72. Frýdek) - Lafata (82. V. Kadlec). Trenér: Stramaccioni.
Slovácko: Heča - Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek - Navrátil, Šumulikoski (71. Rezek), Machalík (63. Sadílek), Daníček, Havlík - Zajíc (79. Kubala). Trenér: Levý.

Sparta - Slovácko 1:0, 4. kolo HET ligy (18. 8. 2017)

FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 0:3 (0:1)

Góly: 39. a 64. Graiciar, 90.+3 Havelka.
Rozhodčí: Hrubeš - Wilczek, Vít.
ŽK: Takács, Stronati, Čmovš - Potočný, Graiciar, Folprecht.
Diváci: 2834.
M. Boleslav: Vejmola - Pauschek (61. Chramosta), Stronati, Čmovš, Fabián - Takács, Rada (69. Mareš) - Přikryl, Magera, Klobása - Mebrahtu (61. Komličenko). Trenér: Uhrin ml.
Liberec: Kolář - Coufal, Mikula, Karafiát, Potočný (90. Knejzlík) - Ševčík, Folprecht, Kulhánek, Breite, Voltr (88. Pulkrab) - Graiciar (73. Havelka). Trenér: Trpišovský.

Bohemians Praha 1905 - SK Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Proske - Hrabovský, Kotalík.
ŽK: Jindřišek - Souček.
Diváci: 4812.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Švec, Martin Hašek ml. - Reiter (71. Nečas), Mašek (80. Jindřišek), Bartek (88. Buchta) - Kabajev. Trenér: Martin Hašek st.
Slavia: Laštůvka - Bořil, Jugas, Ngadeu, Sobol - Hromada (64. Hušbauer), Souček - Sýkora (59. Stoch), Altintop, Zmrhal - Mešanovič (77. Škoda). Trenér: Šilhavý.

Bohemians - Slavia 0:0, 4. kolo HET ligy (19. 8. 2017)

FC Fastav Zlín - MFK Karviná 1:0 (0:0)

Gól: 65. Ekpai.
Rozhodčí: Marek - Arnošt, Horák.
ŽK: Gajič - Šisler.
Diváci: 3925.
Zlín: Dostál - Matejov, Janíček, Gajič, Bartošák (63. Džafič) - Ekpai, Jiráček (88. Bačo), Traoré, Podio (90. Železník), Holzer - Diop. Trenér: Páník.
Karviná: Berkovec - Moravec, Košťál, Hošek, Eismann - Janečka, Šisler - Štepanovský 76. (Ramírez), Panák (60. Budínský), Kalabiška (85. Vondra) - Wágner. Trenér: J. Weber.

FC Baník Ostrava - FK Teplice 3:3 (0:2)

Góly: 48. De Azevedo, 52. Hrubý, 70. Mičola - 21. Rezek, 30. Vaněček, 90. Fillo.
Rozhodčí: Ardeleanu - Blažej, Myška.
ŽK: Mičola, Šindelář - Vondrášek, Vaněček.
Diváci: 6012.
Ostrava: Vašek (40. Šustr) - Pazdera, Šindelář, Azackij, Sus - Mičola (78. Stáňa), Hlinka, Hrubý, De Azevedo - Baroš (85. Panič), Poznar. Trenér: R. Kučera.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Ljevakovič, T. Kučera - Fillo, Trubač (73. Červenka), Rezek (54. Vošahlík) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

FC Vysočina Jihlava - FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Góly: 1. Ikaunieks - 64. Hrošovský, 90.+2 Bakoš.
Rozhodčí: Julínek - Pospíšil, Antoníček.