27. 5. 2016

Hlavní turnaj nejstarší kategorie Ondrášovka cupu hostí Ústí nad Orlicí

Poslední květnový víkend bude patřit v Ondrášovka Cupu – Poháru mládeže FAČR - nejstarší kategorii U13, tedy fotbalistům narozeným v roce 2003.

Na mladé hráče čeká, vzhledem k jejich věku, poslední účast na Ondrášovka Cupu. Turnaj U13 přivítá Ústí nad Orlicí, kam přijede celkem 16 týmů.

V doposud odehraných třech hlavních turnajích Ondrášovka Cupu byl vždy korunován jako vítěz tým z jiného klubu. V Hlinsku vyhráli kategorii U12 hráči Baníku Ostrava, mezi osmiletými zvítězilo v Táboře Slovácko a před týdnem v Benešově se radovala v kategorii U9 přípravka Sparty. Jedna věc se ale ani jednou neměnila. Na druhém místě vždy skončili fotbalisté Hradce Králové.

Do Ústí nad Orlicí míří 16 týmů, které budou rozděleny do dvou základních skupin po osmi, v nichž družstva hrají každý s každým. Nejlepší čtyři týmy z každé základní skupiny postoupí do Zlaté části turnaje, do níž se započítávají výsledky uhrané s postupujícími týmy ze základní skupiny. Ve Zlaté skupině pak každý tým nastoupí proti soupeřům, kteří postoupili z druhé skupiny. Vítězem turnaje je pak tým, který ve Zlaté skupině získá nejvyšší počet bodů.

V kategorii U13 je na hřišti 7 hráčů v poli + 1 brankář. Na soupisku může být zapsáno až 21 hráčů do pole a 2 brankáři. Hrací doba je stanovena na 1x25 minut a zápasy se hrají na polovině standardního fotbalového hřiště.