Jablonečtí po vyřazení z kvalifikace Evropské ligy přešli do závěrečného 4. předkola nově vzniklé Evropské konferenční ligy (EKL), v němž si zahrají s Žilinou. Začnou dvojutkání příští čtvrtek doma, odveta na Slovensku je na programu o týden později. Za postup do skupiny EKL je bonus 2,94 milionu eur (75 milionů korun).

Severočeši nenavázali na Spartu, která vloni na podzim ve skupině Evropské ligy dvakrát porazila Celtic vysoko 4:1. Jablonečtí v pohárech z kvalifikace do hlavní fáze ještě nikdy neprošli, před třemi lety postoupili do skupiny Evropské ligy přímo bez nutnosti hrát předkola.

Před týdnem dvakrát inkasovali během úvodních 16 minut a tentokrát mohli o čisté konto přijít ještě rychleji. Hned v první minutě se dostal sám před gólmana Hanuše Furuhaši, který se v posledním kole skotské ligy blýskl hattrickem, ale jabloneckého brankáře nepřekonal.

Ve 14. minutě už japonský útočník Hanuše propálil, radost mu však zkazil ofsajd. Domácí před téměř vyprodaným hledištěm Celtic Parku pro více než 60 tisíc diváků otevřeli skóre v 26. minutě. Jablonečtí před šestnáctkou ztratili míč, Taylor přiťukl Turnbullovi a ten po zemi prostřelil Hanuše.

Hned po změně stran upadl ve vápně po ostrém zákroku hostující Pleštil, ale německý sudí Siebert penaltu neodpískal. Vzápětí pálil kousek nad Považanec, který před šesti lety s Duklou Praha vyhrál v Glasgow nad Celticem přípravný zápas 5:3.

V 55. minutě domácí pojistili svůj náskok. Turnbull po přihrávce od McGregora napřáhl zpoza vápna a ranou k tyči překonal Hanuše. Krátce nato mohli Jablonečtí snížit, ale ani jednu ze dvou velkých šancí neproměnili. Bývalého brankáře anglického reprezentace Harta nepřekonal v 63. minutě osamocený Doležal a chvíli po něm ani Kratochvíl.

V 72. minutě inkasovali hosté potřetí. Édouard ještě svůj únik proti Hanušovi neproměnil, ale dorážející Forrest už balon dotlačil do sítě. Jablonečtí nevyhráli čtvrtý soutěžní zápas po sobě a inkasovali v nich 12 branek. Severočechům nebyl v Celtic Parku souzen ani jeden gól, pokus střídajícího Čvančary v 82. minutě zastavil obránce Taylor.

Odvetné utkání 3. předkola Evropské ligy:

Celtic Glasgow - FK Jablonec 3:0 (1:0)

Branky: 26. a 55. Turnbull, 73. Forrest. Rozhodčí: Siebert - Seidel, Koslowski (vš. Německo). ŽK: Furuhaši, Montgomery - Kratochvíl, Holík. První zápas: 4:2, postoupil Celtic.

Celtic: Hart - Ralston, Welsh, Starfelt, Taylor - Turnbull (73. Ajeti), Rogic (73. Soro), McGregor (84. Bitton) - Forrest, Furuhaši (65. Édouard), Christie (73. Montgomery). Trenér: Postecoglou.

Jablonec: Hanuš - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Považanec (88. Martinec) - Pleštil (70. Malínský), Houska, Kratochvíl, Pilař (88. Smejkal) - Doležal (70. Čvančara). Trenér: Rada.