Druhé místo obsadila právě zmíněná Západočeská univerzita, která si v bitvě o Plzeň se soupeřem z medicíny poradila vítězstvím 11:3. Hráči Lékařské fakulty UK v Plzni končí po dvou porážkách třetí.

Ačkoliv zápas skončil vysokým vítězstvím domácího celku, tak prvních dvacet minut hry branku nepřineslo. Oba týmy v nich bojovaly o skóre otevírající gól, kterého se však ne a ne dočkat.

V posledních pěti minutách otevřel pro Jihočechy skóre Kalousek a o minutu později si vstřelili Plzeňští vlastní gól, který rozhodl o tom, že oba týmy šly do šaten za stavu 2:0 pro domácí.

Druhé dějství již bylo celé v režii českobudějovických studentů, kteří dalšími šesti brankami rozhodli o svém prvenství a postupu do play-off.

„Makali jsme jako tým. Prvních dvacet minut jsme hráli vyrovnané utkání. Poté byl soupeř o třídu lepší a ve druhé půli rozhodl o konečném výsledku,“ viděl průběh zápasu Martin Faško z hostující UK Plzeň.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře a měli jsme dobrý pohyb. Bohužel jsme nebyli efektivní v zakončení, takže jsme se nějakou dobu trápili, než jsme dali první gól. Poté, co jsme ho dali, jsme měli již zápas zcela pod kontrolou a mohli si vyzkoušet powerplay, která se nám povedla. Musím říct, že zápas jsme zvládli s klidnou hlavou a zaslouženě jdeme dál,“ řekl kapitán Jihočechů Tomáš Pecka.

JU - LF UK Plzeň 8:1 (2:0)

Branky: 22. Kalousek (Pecka), 23. vlastní, 30. Strapek (Kalousek), 34. Zástěra (Votava), 35. Kocina (Strapek), 40. Pecka (Hušek), 45. Votava (Kocina), 50. Kocina (Dřevojan) - 48. Mach (Veselovský) Rozhodčí: Matyš - Mertl Diváci: 30

JU: Hučík (Dřevojan) - Hušek, Pecka (K), Císař, Zástěra, Sigmund, Kalousek, Strapek, Dočekal. Kocina, Votava Trenér: Dvořák

LFP UK: Kudlík - Špelda, Konaré (K), Veselovský Miroslav, Diab, Faško, Veselovský Jan, Mach, Mocák Trenér: Matas

Autor: Martin Boška