14. 11. 2021

Jihomoravskou skupinu ovládla MUNI

Skupinová fáze Univerzitní futsalové ligy je minulostí. V té jihomoravské svedly jednotlivé týmy boje o finální umístění v posledním kole. Prvenství nakonec vybojovala Masarykova univerzita, která skončila o skóre těsně před Univerzitou obrany. 

 

V závěrečném třetím kole se svedli dva souboje. MUNI se utkala s UNOB o první místo a utkání VŠPJ proti MENDELU mělo rozhodnout o umístění na třetí a čtvrté příčce. 

Týmy Vysoké školy polytechnické v Jihlavě a Mendelovy univerzity v Brně byly do posledního kola bez bodu. Odpovídal tomu také průběh zápasu, který byl až do samotného závěru vyrovnaný a dramatický. V poslední minutě pojistil svým šestým gólem nejlepší střelec celé skupiny Ondřej Šup vítězství MENDELU 7:6 a zařídil svému týmu konečné třetí místo.

„Chtěli jsme na ně od začátku vletět, protože se nám to posledně docela podařilo. Úvod zápasu se ale nevyvíjel úplně dobře. Později jsme dali rychlé góly a za stavu 5:2 už jsme chtěli hrát v klidu, ale soupeř bojoval, a dokázal téměř snížit. V závěru to byly nervy, ale naštěstí jsme si to pojistili. Jsme rádi, že jsme dokázali vyhrát a získali ve skupině alespoň tři body,“ sdělil k průběhu zápasu Filip Fleischmann z brněnského celku.

„Myslím si, že jsme do toho dali všechno. Bylo to celkem vyrovnané, akorát to tam soupeři více padalo, ale řekl bych, že oba týmy hrály velice dobře. Třeba je porazíme příště,“ bral výsledek s pokorou hráč jihlavské VŠPJ Adam Šurý.

Utkání o první místo mezi MUNI a UNOB přineslo ještě vyrovnanější průběh. Šance na obou stranách nakonec nevedly k žádnému gólu, a tak zápas skončil ve futsalu neobvyklou bezgólovou remízou.

„Myslím, že zápas kvalitou odpovídal tomu, že se hrálo o první místo. Když to porovnám s ostatními zápasy ve skupině, tak úroveň byla nadstandardní. Fanoušci rovněž vytvořili skvělou atmosféru. Jako oba týmy máme vstřelené velké množství gólů, ale dneska tam nic nepadlo, ačkoliv šance byly na obou stranách. Mohlo to klidně skončit 5:5 nebo 6:6. Remíza pro nás znamená o skóre druhé místo, ale myslím si, že kluci z Masaryčky si to zaslouží, byli určitě futsalovější a my jsme to doháněli bojovností. Vítěz z utkání nevzešel, ale myslím, že oba týmy postupují zaslouženě dál a budeme se těšit na čtvrtfinále,“ zhodnotil utkání i konečné pořadí ve skupině plejer UNOB Štěpán Přikryl.

Podobně to viděl také brankář MUNI Tomáš Mosler. „Byl to těžký zápas. Zatím rozhodně nejtěžší soupeř, jakého jsme potkali. Ke konci to bylo hodně vyhrocené a bylo vidět hodně soubojů. Odpovídá tomu i bezgólový výsledek. Pro nás je to ale důležitý bod, protože postupujeme z prvního místa a těšíme se na čtvrtfinále. Ambice máme ty nejvyšší, takže bychom rádi vyhráli celou ligu,“ řekl.

Zápas sledoval také trenér mládežnické futsalové reprezentace Martin Brůna, který rovněž povede český tým na šanghajském Akademickém mistrovství světa ve futsalu 2022. „Utkání se mi líbilo díky divácké atmosféře, ale také jsem tu měl spoustu svěřenců z jednadvacítky. Zápas byl velice atraktivní, i když se to neprojevilo na bezgólovém výsledku, což je pro futsal velká škoda. Čekal jsem, že tam nějaký gól padne,“ sdělil.

„Pokud to epidemická situace dovolí, tak se příští rok bude konat Akademické mistrovství světa v Šanghaji, které bude pro univerzitní studenty narozené v roce 1997 a mladší. Dnes jsem viděl některé ze svých svěřenců, kteří by o to měli zabojovat, protože věkově a výkonově tam patří. Velice mě zaujal hráč z týmu Univerzity obrany Štěpán Přikryl, který byl podle mě v zápase nejlepším hráčem. Z MUNI znám Hromka a Lidmilu, kteří mají futsalové návyky, tudíž bych od nich očekával trochu víc, než ukázali, ale určitě mají na to příští zápasy rozhodnout,“ dodal.

 

 

VŠPJ - MENDELU 6:7 (3:5)

Branky: 4. Novák (Fila), 12. Karásek (Neuwirth), 24. Novák (Neuwirth), 40. Fila (Dubec), 41. Fila, 50. Fila - 4. Šup (Fleischmann), 7. Mazák, 18. Šup (Fleischmann), 19. Hulvák (Plch), 22. Šup,  46. Málek (Mazák), 50. Šup (Hulvák) Rozhodčí: Jurča - Kolbaba Diváci: 5

VŠPJ: Dubec - Neuwirth, Šurý, Fousek, Švoma, Fila, Karásek, Novák Trenér: Machovec

MENDELU: Weiss - Fleischmann, Málek, Šup, Plch, Mazák, Pateleev, Macháček, Hulvák Trenér: Brzobohatý

 

MUNI - UNOB 0:0

Žlutá karta: Sehnal Rozhodčí: Kabeláč - Vévodová Diváci: 80

MUNI: Mosler - Hromek, Sehnal, Šperka, Lidmila, Feik, Kuchař Trenér: Bokůvka

UNOB: Dostál (Hekrdla) - Maleta, Wajshajtl, Jakš, Levíček, Pajer, Lamatschek, Hudeček, Přikryl, Konečný, Kocman, Havrda Trenér: Gögh

 

 

 

Autor: Martin Boška