11. 3. 2019

Kadeřábek odehrál 100. zápas v německé lize

Český reprezentační obránce Pavel Kadeřábek odehrál v neděli odpoledne jubilejní 100. zápas v německé nejvyšší soutěži. Svému Hoffenheimu pomohl v zápase 25. kola k výhře 2:1 nad Norimberkem.

O výhru Hoffenheimu se dvěma góly zasloužil především Andrej Kramarič, který se trefil v prvním poločase z penalty, dvanáct minut před koncem vrátil svému týmu vedení o jeden gól. Hoffenheim je v bundesligové tabulce na osmém místě se ztrátou tří bodů na pozici zajišťující alespoň účast v Evropské lize.

Pavel Kadeřábek přestoupil do Hoffenheimu před startem sezóny 2015/2016 z pražské Sparty. Během úvodní stovky ligových zápasů stihl vstřelit také čtyři góly. Dva vstřelil v této sezóně, dvakrát se trefil v předchozím ročníku.

Jubilejní stý zápas v bundeslize byl pro Pavla speciální i v tom, že jej doprovodila na hřiště dcera Ema. "100. Bundesliga Spiel. Kdo by to byl řekl po těžkých začátcích. Stejně tak skvělý moment byl, že mě na hřiště doprovodila Emička, jsem na ní moc pyšný," napsal Pavel k fotce na svůj instagramový profil.

Úvodní foto: Twitter Hoffenheim.