8. 11. 2018

Kadeřábkův gól udržel Hoffenheim v boji o osmifinále Ligy mistrů

Obránce Pavel Kadeřábek gólem v nastavení zařídil fotbalistům Hoffenheimu remízu 2:2 v Lyonu a německý celek se ve skupině F udržel ve hře o osmifinále Ligy mistrů. Český reprezentant navíc vyrovnávací brankou oddálil postup Manchesteru City. Šanci zajistit v předstihu místo v play off promarnil ve skupině H Juventus, který doma prohrál 1:2 s Manchesterem United, přestože ještě čtyři minuty před koncem vedl.

Kadeřábek druhým gólem v Lize mistrů v kariéře završil velký comeback Hoffenheimu, který po prvním poločase prohrával 0:2 a v 51. minutě navíc přišel o vyloučeného Nuhua. Jenže v oslabení nejprve vyrovnal v 65. minutě Kramarič a ve druhé minutě nastavení si Kadeřábek naběhl na přímý kop za obranu a z voleje vyrovnal.

Gól českého obránce připravil o jistotu postupu Manchester City, který díky hattricku Gabriela Jesuse rozstřílel 6:0 Šachtar Doněck a navázal na nedělní ligovou výhru 6:1 nad Southamptonem. Brazilský útočník se prosadil z penalt ve 24. a 72. minutě a třetí gól přidal v nastavení.

Hoffenheim je v tabulce s třemi body třetí a od druhého Lyonu ho dělí tři body. První je Manchester City s devíti body, poslední Doněck má na kontě jediný bod.