23. 10. 2021

Karlovka je na čele pražské skupiny a míří k postupu

Hráči Univerzity Karlovy si připsali druhou důležitou výhru. Poté, co v prvním kole porazili VŠE těsně 4:3, zvládli i druhý těžký zápas. V souboji o první místo dokázali v posledních minutách urvat vítězství na svou stranu. ČVUT porazili 2:1 a pomalu, ale jistě, mají namířeno do čtvrtfinále.

„Bylo to velice kvalitní utkání. Tým z ČVUT hraje dlouho pospolu, mají hodně futsalových návyků a zkušeností. Moc mě těší, že jsme se jim byli schopní prakticky ve všem vyrovnat. Oba poločasy byly velice vyrovnané. V prvním jsme měli více šancí my, ale v tom druhém začal soupeř hrát více dopředu a my jsme spíše bránili,“ hodnotil zápas hráč UK David Ploc.

Ve druhé půli hráli hosté dvakrát powerplay, z čehož se jim jednou podařilo skórovat. „Při time-outu jsme si řekli, co chceme hrát. Někteří kluci hráli obranné power-play vůbec poprvé, přesto si myslím, že jsme to zvládli naprosto na jedničku. ČVUT nemělo v přesilovce téměř žádnou velkou šanci, dali jeden šťastný gól, ale my jsme hned odpověděli rozhodující brankou,“ komentoval Ploc závěr zápasu.

V posledním utkání pražské skupiny změří UK síly s VŠZ, které se zatím výsledkově nedaří. „Do dalšího zápasu jdeme určitě s tím, že chceme vyhrát, přestože máme jistý postup, tak se chceme stále zlepšovat a učit se nové věci, které uplatníme v play-off,“ dodal.

„Kvalita zápasu byla dobrá, ale bohužel byla na soupeřově straně. Z naší strany to bylo hodně rozlítané. Sice jsme bojovali, ale chyběl tomu klid. Neudrželi jsme balon na noze. Bylo to oddřené až do konce, kdy se rozhodlo v poslední minutě, určitě je to škoda, ale do příště musíme naší hru zlepšit,“ řekl k zápasu Jan Bartoníček z ČVUT.

„Myslím si, že powerplay se nám vydařilo. Dokázali jsme dát vyrovnávací gól. Škoda toho posledního střídání, kdy jsme dostali gól,“ mrzel ho závěr zápasu. 

Poslední kolo nabídne souboj ČVUT a VŠE. Oba týmy se mezi sebou poperou o postup do vyřazovací fáze. V zápase tak půjde o všechno. „Po této prohře nemůžeme chtít brát nic jiného než vítězství. Musíme se trochu nakopnout a musíme ukázat, že patříme na přední příčky,“ sdělil k blížícímu se utkání.

 

UK - ČVUT 2:1 (1:0)

Branky: 16. Hucek (Blažej), 49. Dvořák (Hanuš) - 48. Svoboda (Bělovský)  Žluté karty: Hanuš, Dvořák - Mates Rozhodčí: Cichra - Laštovička Diváků: 10 

UK: Mareš - Dvořák, Král, Kubů, Janko, Blažej, Hanuš, Hucek, Ploc Trenér: Kokštejn

ČVUT: Jeřábek - Kulík, Vodička, Bartoníček, Hadraba, Bican, Svoboda (K), Znak, Bělovský, Mates, Juřík, Tarr Trenér: Korbelář

 

Autor: Martin Boška