Fotbalisté Bohemians Praha 1905 potvrdili dobrou formu a ve 14. kole první ligy zvítězili 2:1 na hřišti Mladé Boleslavi. Góly padaly až po přestávce, nejdříve si střídající Reiter obhodil dva protihráče a naservíroval míč do ideální pozice Antonínu Vaníčkovi, který vstřelil svůj druhý ligový gól. Jenže Bohemians se z vedení radovali jen sedm minut. Mladé Boleslavi se po delší době podařila kombinace, po akci Mingazova vznikl ve vápně závar a sudí Orel odpískal pokutový kop za faul na Radu. Penaltu s přehledem proměnil Lukáš Magera a srovnal.

V 62. minutě si ale Bohemians vzali vedení zpět, když Jakub Nečas proti svým bývalým spoluhráčům předvedl parádní slalom, prošel středem hřiště a mezi nohama prostřelil i brankáře Vejmolu. Dal tak svůj první ligový gól od února a první v dresu Bohemians. Pražané tak bodovali popáté za sebou, což se jim povedlo naposledy před rokem a půl, a posunuli se na sedmou příčku. Boleslav naopak přišla o sérii tří výher a s Bohemians doma prohrála poprvé od roku 2009.

"Začali jsme dobře a asi jsme si pak mysleli, že se Bohemka porazí sama. Zbytečně jsme začali vymýšlet, přestali jsme hrát naší hru, nekombinovali jsme středem a míč byl více ve vzduchu. Přizpůsobili jsme se hře soupeře. Chyběla mi tam bojovnost, hlavně do druhé půle jsme šli, jako kdyby se nic nemohlo stát, " konstatoval po utkání mladoboleslavský kouč Dušan Uhrin.

Sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk zažil v neděli vítěznou premiéru na lavičce. V základní sestavě udělal dvě změny v obranné čtveřici a do brány místo Berkovce poslal druhého gólmana Le Gianga, při kterém už ve 12. minutě stáli všichni svatí. Teclova rána mu po rychlém jabloneckém kontru mezi nohami prošla za záda, ale z brankové čáry ji vykopl Štepanovský.

Hosté se ujali vedení v 37. minutě, kdy po karvinském rohu bleskově přenesli hru na druhou stranu, Masopust v situaci dva na dva přistrčil ve vápně balon Stanislavu Teclovi, který proti osamocenému gólmanovi nezaváhal. Jablonecký útočník si připsal osmý gól v sezoně a v pořadí střelců mu patří druhé místo za devítibrankovým Krmenčíkem z Plzně.

Rychle po přestávce ale bylo vyrovnáno. Filip Panák se totiž uvnitř vápna bezvadně opřel do odraženého balonu a na jeho křižný volej Valeš nedosáhl. V 77. minutě se navíc krásně z otočky z hranice velkého vápna trefil přímo do šibenice Jan Kalabiška. Karviná se tak pod vedením nového trenéra dočkala prvního vítězství po čtyřech porážkách za sebou a opustila sestupové pásmo, od kterého ji dělí dva body.

"Hrozně důležité, vydřené body," pochvaloval si Kalabiška po utkání v rozhovoru s novináři. "Naběhl jsem si tam ze strany do středu, Šiska (Šisler) to tam prostrčil, se štěstím jsem se otočil a snažil se to trefit placírkou na zadní. Věřil jsem si, že by to mohlo vyjít," popsal svou vítěznou branku.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:0)

Branky: 56. Magera z pen. - 48. Vaníček, 63. Nečas. Rozhodčí: Orel - Dobrovolný, Pfeifer. ŽK: Hubínek, Mingazov, Stronati, Chaluš - Šmíd, Mašek, Krch, Jindřišek. ČK: 90. Chaluš. Diváci: 3020.

MFK Karviná - FK Jablonec 2:1 (0:1)

Branky: 53. Panák, 77. Kalabiška - 36. Tecl. Rozhodčí: Nenadál - Koval, Flimmel. ŽK: Wágner, Šisler - Kubista, Tecl, Trávník. Diváci: 3125.

Tabulka HET ligy:

1.            Plzeň                                     14           14           0             0             32:5       42

2.            Olomouc                              14           8             5             1             22:9        29

3.            Slavia                                    14           8             4             2             24:5       28

4.            Liberec                                  14           8             2             4             23:16     26

5.            Sparta                                    14           7             4             3             18:11     25

6.            Bohemians Praha 1905     14           5             6             3              15:13     21

7.            Jablonec                               14           5             5             4             20:17     20

8.            Teplice                                   14           5             4             5             18:17     19

9.            Mladá Boleslav                    14           5             2             7             18:22     17

10.          Zlín                                        14           4             4             6             15:21     16

11.          Dukla                                     14           4             4             6             14:26     16

12.          Karviná                                  14           3             2             9             14:23     11

13.          Brno                                       14           3             2             9             9:22       11

14.          Jihlava                                  14           3             1             10           14:28     10

15.          Slovácko                               14           1             6             7             10:20     9

16.          Ostrava                                 14           1             5             8             18:29     8