Fotbalisté pražské Slavie do skupinové fáze Ligy mistrů nepostoupí. V domácí odvetě 3. předkola sice čeští šampioni po velkém tlaku porazili Ferencváros Budapešť 1:0, ale ztrátu 0:2 z prvního duelu v Maďarsku nesmazali.

Jediný gól utkání v Edenu dal ve 36. minutě Lukáš Masopust, k druhé brance favoritovi nepomohlo ani vyloučení hostujícího Eldara Čiviče v 84. minutě. Do závěrečného předkola postoupil Ferencváros.

Slavii po vyřazení čeká 4. předkolo Evropské ligy, v němž se utká s Legií Varšava, jejíž barvy hájí český reprezentační útočník Tomáš Pekhart. Červenobílí rozehrají dvojzápas ve čtvrtek 19. srpna doma v Edenu. Pokud by neuspěli, přešli by do skupiny nově vzniklé Evropské konferenční ligy.

SK Slavia Praha - Ferencváros Budapešť 1:0 (1:0)

Branka: 36. Masopust. Rozhodčí: Stieler - Gittelmann, Beitinger (vš. Německo). ŽK: Oscar, Traoré - Charatin, Zachariassen, Uzuni, Čivič, Kovačevič, R. Mmaee. ČK: 84. Čivič. Diváci: 15.238. První zápas: 0:2, postoupil Ferencváros.

Slavia: Kolář - Bah, Holeš, Kačaraba, Oscar - Hromada (65. Traoré), Stanciu - Masopust (75: Musa), Schranz (65. Plavšič), Olayinka (16. Sima) - Tecl (65. Kuchta). Trenér: Trpišovský.

Ferencváros: Dibusz - Wingo, Blažič, S. Mmaee (46. Kovačevič), Čivič - Charatin, Lajdúní - Nguen (67. R. Mmaee), Botka (78. Zubkov), Uzuni - Zachariassen (71. Somália). Trenér: Stöger.

Fotbalisté Sparty prohráli v odvetě 3. předkola Ligy mistrů v Monaku 1:3 a v kvalifikaci prestižní soutěže vypadli poosmé v řadě. Úvodní duel na Letné před týdnem osminásobný francouzský mistr vyhrál 2:0. Pražany čeká na podzim ve druhé sezoně po sobě základní skupina Evropské ligy.

Všechny branky padly ve druhém poločase. Domácí rozhodli v rozmezí 50. až 56. minuty, kdy se trefili Gelson Martins a Aleksandr Golovin. Za hosty snížil v 78. minutě náhradník David Moberg Karlsson. O tři minuty později ale stanovil konečné skóre rovněž střídající Sofiane Diop.

Svěřenci trenéra Nika Kovače se v závěrečném play off představí proti Šachtaru Doněck. Letenští si postupem do hlavní fáze Evropské ligy vydělali 3,63 milionu eur (přes 92 milionů korun). V kvalifikaci o Ligu mistrů dnes na úkor budapešťského Ferencvárose skončil i jiný pražský celek Slavia.

AS Monako - AC Sparta Praha 3:1 (0:0)

Branky: 50. Martins, 56. Golovin, 81. Diop - 78. Karlsson. Rozhodčí: Orsato - Preti, Giallatini (vš. Itálie). ŽK: Tchouaméni - Wiesner, Pulkrab. První zápas: 2:0, postoupilo Monako. Diváci: 5722 (omezený počet).

Monako: Nübel - Sidibé, Disasi, Badiashile, Caio Henrique (60. Jakobs) - Fofana, Tchouaméni (61. Matazo) - Martins (61. Diatta), Volland (67. Fábregas), Golovin (60. Diop) - Ben Yedder. Trenér: Kovač.

Sparta: Nita - Wiesner (84. Gabriel), Panák, Hancko, Polidar - Pešek (67. Karlsson), Souček, Sáček (59. Pulkrab), Pavelka, Karabec (83. Patrák) - Hložek (66. Minčev). Trenér: Vrba.