4. 9. 2019

Los 3. kola MOL Cupu: Slavia začne obhajobu trofeje s Vyšehradem

Obhájce prvenství v MOL Cupu z minulého ročníku pražská Slavia začne cestu novým ročníkem domácí pohárové soutěže ve třetím kole na domácím hřišti proti druholigovému Slavoji Vyšehrad. 

Ve 3. kole se představí 15 z 16 prvoligových týmů. Jediným dosud vyřazeným celkem z nejvyšší soutěže je Příbram, která v 2. kole vypadla s třetiligovým Chlumcem nad Cidlinou. Ten nyní přivítá dalšího ligového soupeře Bohemians Praha 1905. Devět týmů z nejvyšší soutěže se ve 3. kole představí doma, šest celků z nejvyšší soutěže bude hrát venku.

V domácím prostředu odehraje zápas třetího kola i Viktoria Plzeň, která se utká s Hlučínem. Pražská Sparta bude hrát s druholigovou Vysočinou Jihlava, která v druhém kole porazila třetiligový celek Sokol Hostouň 6:1. 

Do 3. kola poháru už zasáhne i pět celků, které se v létě představily v kvalifikaci evropských pohárů. Vedle Slavie, Plzně a Sparty to jsou Jablonec, který přivítá druholigové Brno, a Mladá Boleslav, která bude hostit rovněž druholigovou Chrudim.

Finalista minulého pohárového ročníku Ostrava si zahraje s druholigovým Hradcem Králové, který musel v druhém kole otáčet skóre na hřišti třetiligové pražské Admiry dvěma góly v druhém poločase.

Slavii, která vyhrála poslední dva ročníky MOL Cupu, los opět přál. Červenobílí se totiž už pojedenácté z posledních 14 zápasů poháru představí doma, venku za tu dobu hráli jen v Jihlavě a dvě finále na neutrální půdě. Druholigový nováček má v kádru několik hráčů, kteří působili ve Slavii.

Úředním hracím termínem 3. kola je středa 25. září.

Los 3. kola MOL Cupu:

Slavia Praha - Vyšehrad, Hlučín - Plzeň, Jihlava - Sparta Praha, Jablonec - Brno, Domažlice - Dukla Praha, Varnsdorf - Zlín, Liberec - Prostějov, Baník Ostrava - Hradec Králové, Sokolov - Opava, Teplice - Třinec, Olomouc - Líšeň, Mladá Boleslav - Chrudim, Karviná - Žižkov, Chlumec nad Cidlinou - Bohemians Praha 1905, Benešov - Slovácko, Vltavín - České Budějovice.