13. 4. 2017

Los semifinále MOL Cupu: Zlín na Slavii, Opava v Boleslavi

V Praze na Strahově bylo rozlosováno semifinále pohárové soutěže MOL Cup. 26. dubna 2017 se o postup do finále střetnou Slavia se Zlínem a Mladá Boleslav s Opavou.

Semifinále se odehraje opět jednokolově. Vítěz poháru, jehož finále se uskuteční 17. května, se kvalifikuje do třetího předkola Evropské ligy.

Slavia naposledy hrála finále domácího poháru v roce 2002, kdy porazila Spartu. V této ligové sezoně se Zlínem v červenci doma remizovala 2:2 a v prosinci na Letné zvítězila jasně 4:0. "Jsme samozřejmě spokojeni, že i v semifinále můžeme hrát doma. Čeká nás těžký soupeř, protože když Zlín u nás byl naposled v lize, tak to byla taková divoká přestřelka do posledních sekund zápasu. Myslím, že je to dobrá vzpomínka i pozvánka," řekl generální sekretář Slavie Jiří Vrba. Zlín stejně jako Opava usiluje o první postup do finále samostatného českého poháru. "Každý si přál hrát doma, jedeme opět ven, což je pro nás trošku komplikace. Na druhou stranu doufám, že navážeme na úspěšný zápas v Liberci. Doufám, že zkomplikujeme Slavii cestu za výhrou v poháru," uvedl manažer zlínského celku Zdeněk Grygera.

Opava na cestě do semifinále vyřadila tři soupeře z nejvyšší soutěže - Slovácko, Plzeň a naposledy ve čtvrtfinále Brno. "Já jsem dostal jediný úkol v losování, a to abychom hráli doma. To se nám nesplnilo. Samozřejmě Boleslav je silný tým a je favoritem v tomto utkání. Ale my jsme už v téhle sezoně vyřadili tři ligové týmy, takže se budeme snažit, aby to Boleslav neměla jednoduché," konstatoval obránce a kapitán Opavy Zdeněk Pospěch.

 

Boleslav je ze všech semifinalistů v poháru nejzkušenější. Od roku 2011 postoupila do finále třikrát a ve dvou případech zvítězila. "Samozřejmě jsme obhájci a budeme dělat všechno pro to, abychom se do finále dostali. Jsme s losem spokojení, ale trošku nás musí varovat, že Opava vyřadila tři ligová mužstva," uvedl sportovní sekretář klubu Vladimír Rosenberger.

Více informací o MOL Cupu najdete na www.molcup.cz