15. 2. 2020

Matěj Vydra gólem zajistil Burnley výhru nad Southamptonem

Český útočník Matěj Vydra se poprvé od září 2018 střelecky prosadil v anglické Premier League. Gólem zajistil Burnley vítězství 2:1 na hřišti Southamptonu.

Burnley na hřišti Southamptonu v rámci 26. kola Premier League vedlo od 2. minuty díky gólu Westwooda, ale domácím se podařilo srovnat na 1:1 v 18. minutě, kdy se trefil Ings.

O čtyři minuty později přišel na hřiště Matěj Vydra, který nahradil Wooda, jenž nemohl pokračovat v utkání. Poločas skončil za stavu 1:1, ale tři body nakonec Burnley vystřelil český útočník v 60. minutě, kdy si na hranici vápna zpracoval míč a levačkou prudkou střelou propálil domácího brankáře.

Pro Matěje Vydru to byl první gól od září 2018, kdy se trefil proti Bournemouthu. Burnley je se 34 body na desátém místě Premier League.