9. 5. 2022

McDonald's Cup má za sebou okresní finále!

23. ročník školního turnaje McDonald's Cup je v plném proudu. V pátek 6. května skončily poslední zápasy okresních finále a hned následující týden odstartují krajská finále.

Po dvouleté odmlce způsobené pandemií Covid-19 se turnaj McDonald's Cup vrátil do své původní podoby.

Celý turnaj se hraje ve dvou věkových kategoriích. V kategorii A nastupují týmy složené z hráčů z 1. až 3. tříd ZŠ, v kategorii B pak děti z 5. až 6. tříd ZŠ. Přes školní, okresní a krajská kola dospěje turnaj až do úplného finále, které se odehraje 31. května a 1. června v Teplicích v rámci Svátku fotbalu. Právě v Teplicích se v kategoriích A i B střetnou ty nejlepší celky o titul šampiona McDonald's Cupu pro ročník 2022.

„Jsme moc rádi, že přes dvouletou odmlku se do turnaje přihlásil přibližně stejný počet škol jako v roce 2019,“ řekl na konci března v semináři pro pořadatele Leoš Bím, jeden ze zástupců hlavních pořadatelů AŠSK ČR.

Největší porce zápasů v rámci okresních finále se odehrála především v průběhu dubna, kdy se postupně do McDonald's Cupu zapojily prakticky všechny okresy napříč celou Českou republikou.

Do dalších fází turnaje se kvalifikovaly i všechny úspěšné školy z minulého ročníku. Poslední kompletně dohraný ročník 2018/19 v kategorii B vyhrála ZŠ Sluneční (Šumperk). Druhé místo obsadila ZŠ Marjánka (Praha) a třetí příčku obsadila ZŠ Heyrovského (Olomouc). Všechny tyto základní školy se představí i v krajských finále, která startují již v pondělí 9. května.

Program krajských finále McDonald's Cupu 2021/22