28. 3. 2022

McDonald's Cup: Proběhl online seminář pro pořadatele

Po dvouleté odmlce je tu další ročník McDonald's Cupu. Na jeho startu ve čtvrtek 24. března proběhl online seminář pro pořadatele a účastníky letošního 23. ročníku turnaje.

Poslední kompletní turnaj McDonald's Cup se odehrál v sezoně 2018/19. Následující ročník byl kvůli pandemii Covid-19 předčasně ukončen a následný turnaj v sezoně 2020/21 kvůli stejnému důvodu proběhl pouze v online formě v rámci projektu „Odpískej nudu“.

Vše se ale vrací zpět do původních kolejí a nadcházející ročník 2021/22 již proběhne v tradiční podobě přímo na hřištích.

„Máme obrovskou radost z toho, že můžeme letošní ročník znovu organizovat. Často říkáme, že McDonald's Cup je naše rodinné zlato. A jsme moc rádi, že po těch letech, kdy nemohl být hraný naživo, jsme se k němu opět vrátili. Chceme dětem i rodičům připomenout, že sport je nedílnou součástí života nás všech,“ řekla během semináře Jitka Pajurková, ředitelka komunikace a PR pro McDonald's ČR a SR.

„Za Asociace školních sportovních klubů České republiky jsme moc rádi, že se sport a fotbal po dvou letech vrací zpět. Navíc ve formě největšího fotbalového turnaje McDonald's Cupu. Máme velkou radost z toho, že počet registrovaných týmů pro letošní ročník je na podobné úrovni jako v roce 2019,“ dodal Leoš Bím z AŠSK, která patří k hlavním organizátorům turnaje.

„Jsme rádi, že můžeme díky Fotbalové asociaci České republiky zvýšit kredit a úroveň celého turnaje. FAČR má zastoupení v organizačním štábu turnaje a mimo jiné se nám podařilo zajistit záštitu nad turnajem v rámci UEFA Grassroots programu Football in schools. Do organizace a propagace turnaje se zapojují naši Grassroots trenéři mládeže po celé republice. Fotbalová asociace se zapojuje i do marketingové podpory díky společnosti STES,“ řekl mimo jiné Grassroots manažer FAČR Michal Blažej.

23. ročník McDonald's Cupu odstartoval prvními zápasy již na konci března. Po školních kolech budou následovat okrsková a okresní finále, na která v úvodu května plynule navážou krajská finále. Ta skončí ve středu 18. května a po nich proběhne los Svátku fotbalu. Ten se uskuteční 31. května a 1. června na Stínadlech v Teplicích.