Třetí příčku bere Viktoria Plzeň, která vyhrála nad Zbrojovkou Brno 3:2. Finálový den 14. ročníku Memoriálu Vlastislava Marečka přinesl dva velmi pohledné zápasy. Dopolední přestřelku o třetí místo nakonec zvládla lépe Viktoria Plzeň, která vyhrála díky dvěma gólům Adama Šlegela a rozdílové brance Davida Tomana 3:2. Za Zbrojovku zaznamenal dva výstavní góly syn bývalého reprezentanta Jana Poláka Daniel.

Finálový duel pak přinesl souboj Sparty proti Slavii a od první do poslední minuty bylo k vidění velmi pohledné utkání. Klasické velké pražské derby nakonec ovládla Sparta, která v průběhu druhého poločasu odskočila soupeři na rozdíl tří branek. Slavia v závěru svého soupeře tlačila, dosáhla ale pouze na snížení 1:3.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 3:1 (1:0)

Branky: 23. Šetka, 49. Penxa, 52. Tošnar z pen. – 80. Teterya.

Sparta Praha: Heerkens – Šetka, Poturnay, Svoboda (84. Krpálek), Diviš – Saal (61. Demmer), Sedláček, Moudrý (71. Winter), Penxa (71. Fritz) – Tošnar (61. Wölfl), Kotrba (71. Nechvátal).

Slavia Praha: Jovanoski – Herák, Křístek (46. Pikolon), Zima, Piták (62. Schwan) – Podroužek (46. Dufek), Smetana (46. Pech), Hefner (46. Boledovič), Jinoch (62. Teterya) – Zelingr, Steklý (46. Hanzelka).

Finálový zápas začaly oba týmy opatrně. Ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu a první čtvrthodina přinesla především taktickou bitvu plnou osobních soubojů. V probíhající 23. minutě došlo k první změně skóre, když se po standardní situaci důrazem na malém vápně prosadil sparťanský obránce Jakub Šetka.

Spartě vyšel skvěle také vstup do druhého poločasu. Hned ve 49. minutě se trefil Ondřej Penxa a jen o malou chvilku později zvýšil na 3:0 z pokutového kopu po faulu brankáře Jovanoskiho na Kotrbu parádním panenkovským dloubáčkem Jakub Tošnar. Sešívaní ale nesložili zbraně a v závěru zápasu svého soupeře hodně tlačili.

Snížit dokázal střídající Roman Teterya a navíc měla Slavia i několik dalších velkých šancí. Jenže druhý gól už vstřelit nedokázala a utkání skončilo výhrou Sparty 3:1, která se tak mohla radovat ze zisku trofeje pro vítěze Memoriálu Vlastislava Marečka.

FC Viktoria Plzeň – FC Zbrojovka Brno 3:2 (2:1)

Branky: 32. a 37. Šlegel, 66. Toman – 44. a 63. Polák.

Viktoria Plzeň: Ulman – Paidar (87. Duong), Borolič, Kubín (54. Klimeš), D. Kardoš – K. Kardoš (54. Toman), Dulík (74. Kolář), Kucharik, Honomichl (87. Volfík), Šlegel – Baštář (74. Panoš).

Zbrojovka Brno: Slovák – Bártl (67. Kratochvíl), Volný (46. Švancara), Hajnovič, Hradil (87. Kotačka) – Viktorin (46. Odehnal), Hložánek (30. Mezník), Polák, Bečva, Rotrekl (46. Kalvoda) – Večeřa.

Finálovému zápasu předcházel souboj o třetí místo, který přinesl neméně zajímavou podívanou. Do zápasu vstoupili lépe Západočeši, když se se v průběhu prvního poločasu v rozmezí pěti minut dvakrát prosadil křídelník Adam Šlegel. Před koncem poločasu vrátil Zbrojovku zpět do zápasu Daniel Polák, který se trefil povedenou přízemní ranou zpoza vápna.

Úvod druhé půle byl oboustranně opatrnější, přesto se v 63. minutě znovu měnilo skóre. Opět u toho byl Daniel Polák, na jehož další krásnou technickou střelu zpoza vápna byl gólman Ulman krátký. Viktoria si ale vedení vzala rychle zpět, když rozhodující branku zápasu vstřelil v 66. minutě po rohovém kopu hlavou David Toman.