11. 4. 2019

Memoriál Vlastislava Marečka – finále kategorie U16 vyhrála Slavia na penalty

Finálový zápas Memoriálu Vlastislava Marečka v kategorii U16 vyhrála pražská Slavia. Mladíci z Vršovic ve finále porazili na stadionu Letná ve Zlíně největšího rivala – Spartu.

Sparta šla do vedení v osmnácté minutě zápasu, kdy se prosadil Adam Karabec, ovšem Slavii se podařilo o dvacet minut později srovnat zásluhou Denise Alijagiče.

Zápas následně došel za nerozhodného stavu 1:1 do penaltového rozstřelu, v něm byli úspěšnější hráči Slavie, kteří vyhráli 5:4, když rozhodující penaltu dal Daniel Langhamer. Slavia tak uspěla na penalty jak v semifinále, kdy porazila Sigmu Olomouc, tak ve finále proti Spartě.

"Dle mého názoru byl náš semifinálový duel s Olomoucí nejlepším zápasem na turnaji. Obě mužstva hrála velmi ofenzivně a bylo k vidění spousta šancí na obou stranách a výborné výkony hráčů," uvedl trenér vítězného týmu Karel Piták.

"Finálový duel už takové tempo neměl, ale i tento duel kvalitu měl. My jsme měli víc šancí, v druhém poločase jsme nedali penaltu. Sparta měla velmi nebezpečné protiútoky. Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili. Turnaj měl výbornou úroveň a všechny čtyři týmy ukázaly velkou kvalitu," dodal bývalý fotbalista, jenž v dresu národního týmu nastoupil do tří zápasů. 

Slavia vyhrála Memoriál Vlastislava Marečka v tomto složení: Jan Šmerda, Adam König, Filip Prebsl, Milan Šimoník, Kryštof Obadal, Denis Alijagič, Matěj Náprstek, Jaroslav Brejcha, Samuel Kordiak, Daniel Langhamer, Filip Šimeček, Sebastián Novák, Filip Horský, Matyáš Hrubý, Jakub Vorel, Adam Kokeš, Denis Višinský, Matyáš Vágner. Trenér: Karel Piták.