Turnaj ovládl výběr dívek OFS Litoměřice

Teplice, 15.6. 2022

Ve středu 15.6.2022 se v Teplicích Na Stínadlech uskutečnil v rámci Ústeckého kraje 1. ročník meziokresního turnaje dívek. Účastnily se ho celkem čtyři výběry okresních fotbalových svazů, a to OFS Litoměřice, OFS Teplice, OFS Most a OFS Ústí nad Labem. Turnaj byl určen dívkám ročníku 2008 a mladším, hrálo se na polovinu hřiště v počtu hráček 7+1. GTM OFS Litoměřice Tereza Hoffmannová po turnaji řekla: „Celá akce byla uskutečněna se záměrem podpory dívčího mládežnického fotbalu a považujeme jí za úspěšnou, protože se na jednom hřišti sešlo více než 55 fotbalistek z různých koutů našeho kraje“.

Vítězným celkem se stal výběr OFS Litoměřice se ziskem 9 bodů a všemi vyhranými zápasy. Na druhém místě se umístil výběr OFS Most s 6 body, který si ho zajistil až posledním zápasem v přímém boji s výběrem OFS Teplice, který tak bral bronzovou medaili. Čtvrté místo obsadil výběr OFS Ústí nad Labem.

Turnaj mimo jiné nabídl děvčatům možnost dostat se do nominace na srpnový přípravný kemp na Kouba Cup 2022 (celorepublikový dívčí turnaj), ze kterého pak vzejde finální nominace na samotnou akci. Kouba cup WU14 se letos uskuteční v Třebíči ve dnech 22.-26.8.2022 a reprezentovat náš kraj na této akci bude 18 děvčat! Na tomto turnaji pak budou nejlepší děvčata vybírána do reprezentační výběru ČR WU15.

Organizátorem meziokresního turnaje byl Ústecký krajský fotbalový svaz zastoupený Janem Štefkem ve spolupráci s GTM OFS Litoměřice Terezou Hoffmannovou. Turnaje organizačně podpořili i další GTM okresních fotbalových svazů Rostislav Salák z OFS Teplice a Milan Seidl z OFS Ústí nad Labem. Každý zúčastněný výběr obdržel pohár a diplom, hráčky vítězného týmu pak medaile. Ceny děvčatům předával předseda krajského fotbalového svazu v Ústeckém kraji Martin Hrdlička s bývalou hráčkou reprezentace České republiky Irenou Martínkovou.

Celý turnaj také bedlivě sledovala hlavní trenérka dívčího výběru Ústeckého KFS Barbora Cankářová, která prohlásila: „Chceme podporovat rozvoj dívčího fotbalu a k tomu potřebujeme více takovýchto akcí a pokud možno s účastí všech okresních výběrů v Ústeckém kraji, byť třeba v turnaji mohou hrát z důvodu nedostatku hráček dva sdružené okresy!“

Turnaj s přehledem řídila dvojice rozhodčích Viktor Říha a Jiří Došek. Na závěr je třeba poděkovat vedení klubu FK Teplice, které pro uskutečnění tohoto turnaje vytvořilo velmi dobré podmínky!