18. 6. 2015

Mistrovství České republiky ve Freestyle Fotbalu 2015

Freestyle fotbal se představil světu jako atraktivní forma parádiček s míčem již na začátku nového milénia. Za dobu své existence se dostal z malého sportu, který nikdo neznal, až na samostatné sportovní odvětví, které má své turnaje a je zaštítěné oficiální federací.

Z jednoduchých nožiček a hlaviček se hráči dostali až po neuvěřitelné kombinace šílených triků za pomocí každé části svého těla. Úkol je jasný: míč nesmí na zem. Česká scéna se může pyšnit již sedmým ročníkem oficiálního Mistrovství České republiky ve Freestyle Fotbalu, které letos bude 20. června hostit liberecké Obchodní Centrum Forum. Hráči ze všech koutů naší republiky se sjedou na jedno místo za jediným účelem: vybrat mistra České republiky pro rok 2015.

Pozornost se bude soustřeďovat především na již čtyřnásobného mistra ČR Petra Karáska z jihočeského Martínkova. Petr více známý jako Kari již 4 krát po sobě dokázal udržet pozici nejlepšího českého hráče a chystá se obhájit svůj titul i letos.„Někdo se zastaví po prvním vítězství, někomu stačí 3. Mně o počet nejde. Chci vyhrávat pořád“, popisuje Petr svůj přístup. Cestu za vítězstvím se mu budou pokoušet zkřížit nadšení nováčci jako je Petr Zapletal z Otrokovic nebo zkušení matadoři jako Richard Hájek z Brna či Vít Kanyza z Ostravy.

Do poroty usednou zkušení hráči Philippe Gnannt z Německa a Martin Schopf z Rakouska, kteří se účastní největších turnajů na světě každý se svým unikátním stylem. Po jejich boku usedne první freestyler na českém území, který přispěl k rozvoji sportu v České republice, Jan Krepl z Liptálu. Systém soutěže je již širšímu okolí znám. Jedná se o styl Battle, kdy na podiu proti sobě stojí 2 hráči a za zvuku hudby mají za úkol během 3 minut předvést své nejlepší triky. Porota zvolí, kdo postupuje dál klasickým „pavoukem“.

„Česká Freestyle Fotbalová Asociace funguje od roku 2008 a za dobu své existence uspořádala více jak 40 akcí. Mistrovství České republiky je jedna z těch, které se snažíme držet každý rok. Nabízíme tak hráčům možnost se potkat s ostatními hráči, vyhrát zajímavé ceny a hlavně motivaci trénovat, která je poslední dobou velmi důležitá“, říká předseda České Freestyle Fotbalové Asociace (ČFFA) Lukáš Škoda. „V Liberci představuju tuto akci poprvé a doufám, že se sobotním návštěvníkům OC Forum bude líbit.“

Na mistrovství ČR volně naváže další akce, která se v Liberci uskuteční. Poslední týden v srpnu zavítá do tohoto města až na 300 hráčů z 50 různých zemí celého světa. Mistrovství světa ve Freestyle Fotbalu s názvem Super ball 2015 přiláká pozornost široké veřejnosti. Pozornost se soustředí hlavně na sobotu 29. srpna 2015, kdy se ti nejlepší hráči utkají o titul mistra světa. Finále bude přenášeno živě na TV stanici ČT Sport.

Mistrovství České republiky ve Freestyle Fotbalu bude provázet doprovodný program v podobě vystoupení sportovního Cheerleadingu, tanečního vystoupení ve Street dance centra A-styl a soutěže pro veřejnost, kde si mohou ti technicky zdatnější jedinci přijít na zajímavé ceny, jako jsou lístky na zmíněné Mistrovství světa. Zároveň velkou atrakcí bude také turnaj pro veřejnost ve fotbalové kleci stylem 1vs1. Vyhrává ten, kdo dá 3 góly nebo nasadí protivníkovi tzv. „jesle“. Soutěž je pro všechny bez věkového omezení.

Konec školního roku ve sportovním duchu nabralo obrátek a tato akce bude jistě velkým fenoménem pro všechny.