Budějovičtí se ujali vedení v osmnácté minutě, kdy se po přihrávce od Martin Sladkého položil do střely Jakub Matoušek a otevřel skóre. Na jeho trefu navázal čtyři minuty před koncem prvního poločasu Quadri Adediran, jenž zvýšil na 2:0.

Hradečtí udělali do druhého poločasu hned tři změny v sestavě a do hry přišel i zkušený záložník Jakub Rada či ofenzivní Matějové Koubek s Rynešem, ale gól již ve druhé pětačtyřicetiminutovce nepadl a českobudějovičtí fotbalisté tak postupují do čtvrtfinále.

V něm se utkají na domácím hřišti s brněnskou Zbrojovkou, o čemž rozhodl los minulý týden v sídle FAČR

Los čtvrtfinále MOL Cupu 2022/2023:

• 1.FC Slovácko - Bohemians Praha 1905, SK Dynamo České Budějovice - FC Zbrojovka Brno, FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha, SK Slavia Praha - MFK Vyškov.

Oficiálním hracím dnem čtvrtfinále je středa 1. března 2023, termín čtvrtfinále ale může být upraven po dohodě klubů a České televize. Podrobnosti o jednotlivých zápasech dosavadního ročníku 2022/2023 najdete na webu molcup.cz.