Baník přitom utkání dobře rozehrál, už v 10. minutě se z 20 metrů trefil útočník Narh. Domácí sice srovnali po rohovém kopu, ale hned vzápětí vrátil Ostravě vedení další střelou z dálky Holzer.

Jenže druhá půle Baníku nevyšla v defenzivě. Namotivovaný Rýmařov nejprve srovnal zásluhou Tomečka a následně z penalty za faul Ježdíka zařídil domácím vedení Šupák. Ostrava ještě vykřesala naději gólem střídajícího Šašinky na 3:3, ale deset minut před koncem napřáhl z dálky znovu Šupák a parádní ranou ze 30 metrů rozhodl. Baník ze závěrečného tlaku už nic nevytěžil.

Tak brzy byla Ostrava vyřazena teprve potřetí a poprvé od roku 2010. "V prvé řadě gratuluji domácím k odvážnému výkonu, byli více odhodlaní a měli větší vůli po vítězství. My teď máme čtrnáct dní na to dát se před dalším ligovým zápasem dohromady," řekl zklamaný trenér Korytář. "Budeme muset řešit určité personální změny, protože někteří hráči jsou uspokojení. Přístup většiny z nich k dnešnímu utkání je zklamáním," dodal.

V dalších dvou čtvrtečních zápasech 2. kola MOL Cupu vyhrály jasně České Budějovice v Krumlově 4:0 a Třinec vypadl po bezgólové remíze v Prostějově, domácí tam vyhráli penaltový rozstřel 5:4.

Už ve středu se na postup přes divizní Starou Říši nadřela Jihlava, která ale nakonec krátce před koncem zápasu postup urvala.

I další ligové účastníky čekají souboje proti celkům ze čtvrté a třetí nejvyšší soutěže. Aktuálně druhý tým tabulky Slovácko zavítá v sobotu do Slavičína, v pátek Slavia zamíří na hřiště Unionu 2013 a další pražský klub Dukla do Neratovic. Svěřenci Luboše Kozla chtějí zabránit opakování minulého ročníku, kdy už ve druhém kole nestačili na Domažlice.

Bohemians Praha 1905 v Hradci Králové vyzvou místní Olympii. Nováčka Zlín čeká rovněž v sobotu konfrontace s Velkými Karlovicemi, Příbram hraje proti Vltavínu v pátek stejně jako Brno s Velkým Meziříčím. Teplice v neděli cestují na půdu Štěchovic. Zápas Rosic s Olomoucí je na programu až ve středu 2. září.

Obhájce Liberec a čtyři nejlepší celky uplynulé sezony Synot ligy Plzeň, Sparta Praha, Jablonec a Mladá Boleslav jsou nasazeny až do třetího kola.

Výsledky a program 2. kola fotbalového poháru MOL Cupu

Středa 26. srpna
Tasovice - Znojmo 1:3 (0:1)

Vyškov - Kroměříž 1:1 (0:1), pen. 6:7

Stará Říše - Vysočina Jihlava 2:3 (1:1)
Góly: 41. Tichánek, 49. Pokorný - 22. Vaculík, 60. Fulnek, 83. Nerad.
Rozhodčí: Zelinka - Dobrovolný, Antoníček.
Sestava Jihlavy: Rakovan - Kukol, Klusák (53. Fulnek), Kryštůfek, Štěpánek (62. Marek) - Šulek, Demeter, Nerad, Vaculík - Dvořák, Mešanovič. Trenér: Klusáček.

Čtvrtek 27. srpna
Prostějov - Třinec 0:0, na pen. 5:4

Český Krumlov - České Budějovice 0:4

Rýmařov - Baník Ostrava 4:3 (1:2)
Góly: 73. z pen. a 80. Šupák, 27. Horák, 49. Tomeček - 10. Narh, 29. Holzer, 77. J. Šašinka.
Rozhodčí: Dresler - Pelikán, Kordula.
Sestava Ostravy: Šrom - Mondek, Honiš, Kouřil, Helešic - Ježdík (74. Šašinka), Mišák (59. Šichor), Matěj - De Azevedo (51. Foltyn), Narh, Holzer. Trenér: Korytář.

Pátek 28. srpna
17:00 Klatovy - Most, Neratovice - Dukla Praha, Velké Meziříčí - Zbrojovka Brno, Vltavín - 1. FK Příbram,
17:30 Union 2013 - Slavia Praha.

Sobota 29. srpna
10:15 Chrudim - FC Hradec Králové,
10:30 Tachov - Sokolov,
17:00: Dobrovice - Varnsdorf, Hlučín - Opava, Karlovy Vary - Táborsko, Králův Dvůr - Vlašim, Mohelnice - Frýdek-Místek, Olympia Hradec Králové - Bohemians Praha 1905, Slavičín - 1. FC Slovácko, Velké Karlovice - Fastav Zlín, Vítkovice - Karviná.