Fotbalisté Sparty postoupili do osmifinále domácího poháru MOL Cupu přes druholigové Znojmo, které na jeho hřišti porazili hubeným výsledkem 1:0. O jediný gól se postaral ve 26. minutě svým prvním zásahem v dresu Sparty rumunský záložník Bogdan Vatajelu. Trenér Andrea Stramaccioni po prohraném ligovém derby se Slavií udělal přitom v sestavě hodně změn, šanci dostali Štetina, Civič, Mavuba, Plavšič či právě skórující Vatajelu.

Mezi nejlepšími šestnácti pohárovými týmy nebude chybět ani Slavia, která sice na vlastním hřišti nečekaně prohrávala s Třincem, ve druhém poločase ale dokázala utkání zcela zvrátit ve svůj prospěch. Na konečné výhře sešívaných 5:1 se podílel dvěma góly i navrátilec do Edenu, útočník Tomáš Necid.

Třetí pražský klub už tolik důvodů k radosti neměl. Dukla dala totiž vzpomenout na tři roky starý nezdar, kdy s Domažlicemi vypadla už ve 2. kole soutěže. Tentokrát vedla sice nad stejným soupeřem gólem Ostojiče, ale domácí po změně stran dvěma rychlými brankami skóre otočili. Holenda ještě stačil v 64. minutě srovnat, vzápětí se ale podruhé v utkání trefil Mužík a zařídil Domažlicím cenný skalp.

Dál jde v soutěží Sigma Olomouc po hladké výhře 8:0 nad divizními Živanicemi. Osm branek nastřílel také druholigový Hradec Králové do sítě třetiligového HFK Olomouc.

Trable měl naopak Liberec, který třetiligovému Hodonínu nedokázal v normální hrací době dát gól. Trápení ukončil až na konci první části prodloužení Pulkrab a Liberec v druhé patnáctiminutovce přidal další tři branky. Problémy řešil i Jablonec, který doma prohrával s Žižkovem po penaltě Podrazkého. Po změně stran ale vyrovnal Masopust a postup Jablonce zařídil těsně před koncem nejlepší ligový střelec Tecl.

Poslední tým prvoligové tabulky Jihlava si zlepšila náladu postupem přes druholigový Sokolov. Těsnou výhru 1:0 vystřelil po hodině hry Novotný. Bez problémů postoupily Karviná a Mladá Boleslav. Zatímco Karvinští přehráli třetiligovou Kroměříž na jejím hřišti 4:0, Mladá Boleslav doma zdolala exligovou Příbram 3:0.

Baník Ostrava nastoupí ve Valašském Meziříčí až za týden a obhájce pohárového triumfu Zlín se představí v Písku až za čtrnáct dnů. Program 3. kola pak uzavře 5.10. souboj Plzně s finalistou uplynulého ročníku druholigovou Opavou.

Výsledky MOL Cupu - 3. kolo:

Středa 20. září

SK Slavia Praha - FK Fotbal Třinec 5:1 (0:1), branky: 49. Altintop, 53. Frydrych, 60. Sýkora, 71. Necid, 90+1. Necid – 45+1. Hošek

1. SC Znojmo FK - AC Sparta Praha 0:1 (0:1), branka: 26. Vătăjelu

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 3:0 (1:0), branky: 30. a 69. z pen. Magera, 67. Vukadinovič.

FK Jablonec - Viktoria Žižkov 2:1 (0:1), branky: 51. Masopust, 87. Tecl - 13. Podrazký z pen.

FK Hodonín - FC Slovan Liberec 0:4 po prodloužení (0:0), branky: 105. a 116. Pulkrab, 113. Hybš, 120. Folprecht.

HFK Olomouc - FC Hradec Králové 1:8 (0:4), branky: 51. Tilkeridis – 6. Žondra, 25. Pázler, 31. Žondra, 42. Pázler, 58. Žondra, 70. Shejbal, 76. Šípek, 84. Černý.

Jiskra Domažlice - FK Dukla Praha 3:2 (0:1), branky: 55. a 67. Mužík, 51. Hrubý - 14. Ostojič, 64. Holenda.

TJ Sokol Živanice - SK Sigma Olomouc 0:8 (0:2), branky: 30. a 63. Moulis, 47. a 81. Hála, 28. Plšek, 59. Manzia, 67. Kalvach, 74. Obročník.

SK HS Kroměříž - MFK Karviná 0:4 (0:3), branky: 21. Lischka, 30. Štepanovský, 42. Lingr, 66. Puchel.

FC Vysočina Jihlava - FK Baník Sokolov 1:0 (0:0), branka: 59. Novotný.

Úterý 19.9.

Bohemians Praha 1905 - Vlašim 2:2 (1:1, 1:0), pen. 3:4, branky: 3. Luts, 104. Tetteh - 62. Vodháněl, 103. Hadaščok.

MAS Táborsko - FK Teplice 3:4 (1:2), branky: 62. a 65. Musiol, 13. Štohanzl - 33. Kučera, 45. Jeřábek, 49. Král, 52. Rezek.