17. 5. 2022

MOL Cup: Hancko chce ve finále vyhrát pro zraněného Panáka

Fotbalisté Sparty jsou na středeční finále domácího poháru na Slovácku podle Dávida Hancka motivováni řadou aspektů. Slovenského reprezentanta nejvíce žene vpřed touha vyhrát trofej pro zraněného parťáka z obrany Filipa Panáka. 

Poslední zápas v kariéře čeká kapitána Bořka Dočkala, Pražany navíc po sezoně možná opustí i ofenzivní univerzál Adam Hložek. Hancko si nemyslí, že i pro něho osobně by mělo jít o rozlučku se sparťanským dresem.

"Je tam hodně motivací, které nás budou hnát dopředu. Je to možný odchod Hložana, poslední zápas Dočkyho nebo za mě určitě pro Filipa Panáka vyhrát zápas," řekl Hancko na tiskové konferenci v tréninkovém centru Sparty na Strahově.

Panák je po další operaci kolena a doba jeho návratu je zatím neznámá. Stejnému zákroku se v minulosti podrobil už dvakrát. "Hodně lidí si myslelo, že pravděpodobně ani nebude hrát, ale měl takovou skvělou sezonu. O to víc mě mrzí, že nemůže být fit. Aby měl pohár v sezoně, v níž odehrál hodně zápasů, je velkou motivací nejen pro mě, ale i pro mužstvo," uvedl čtyřiadvacetiletý Hancko.

Možný letní přestup do zahraničí pro něj aktuálně není téma. "Abych odešel, muselo by se stát několik věcí a muselo by to dávat smysl a vyhovovat to mně i rodině. Jak už jsem několikrát řekl, někde v hlavě je myšlenka, že kdyby přišla dobrá nabídka, tak bych si chtěl být jistý, že své výkony dokážu zopakovat i v zahraničí. Myslím, že každý mladý hráč by měl mít ambici posunout se dál. Momentálně však takové věci neřeším a soustředím se jen na finále proti Slovácku," prohlásil někdejší hráč Žiliny a Fiorentiny.

Vstupenky na finále MOL Cupu lze vrátit pouze do středy 10:00

Finále poháru v Uherském Hradišti se mělo původně odehrát 4. května, jenže kvůli silnému dešti a nezpůsobilému terénu bylo odloženo o dva týdny. Sparta mezitím odvolala trenéra Pavla Vrbu, jehož do konce sezony nahradil dosavadní kouč druholigového B-týmu Michal Horňák. Letenští se na finále naladili nedělní výhrou 2:1 v derby na Slavii, jíž zakončili ligovou sezonu.

"I když je to jenom 14 dní, dost věcí se v klubu i v kabině změnilo. Čeká nás ten samý zápas, ale situace je úplně jiná. I když zápasy v Plzni a doma se Slováckem nebyly ideální, víkendové derby nám ukázalo, jak se chceme prezentovat, jak chceme hrát a že můžeme být úspěšní. Jsem rád, že jsme zápas zvládli, navíc v Edenu. To je to nejlepší, co se mohlo stát. Dodalo nám to skvělou motivaci a pohodu do středečního finále," konstatoval Hancko.