První zápas středečního utkání obstaral souboj Viktorie Žižkov s Teplicemi, který ale nakonec skončil později než většina zápasů začínajících o půl hodiny později. Zápas totiž dospěl až do prodloužení, když se v normální hrací době trefili Filip Žák a za domácí srovnal Batioja. V prodloužení pak rozhodl osmnáctiletý Tadeáš Vachoušek, syn někdejšího reprezentanta Štěpána Vachouška.

Utkání mezi divizními Rokycany a prvoligovým Libercem byl vysílán v přímém přenosu na FAČR.TV a diváci viděli šest branek. Favorita uklidnily dvě branky, které vstřelil v páté a šestnácté minutě Theo Gebre Selassie.

Do poločasu se trefil ještě obránce Michal Fukala. Domácí se dočkali snížení před poločasem, kdy se trefil Tomáš Glazer. V druhém poločase ještě ale přidali góly Varfolomeev a Rabušic a favorit tak postoupil do třetího kola.

V něm si zahrají i další prvoligové kluby – Jablonec vyhrál na hřišti Motorletu Praha i díky dvěma gólům Jana Chramosty nebo Diona Coolsa, jedné z nových posil.

Postup si bez potíží zajistila také Zbrojovka Brno, která vyhrála 4:0 na půdě třetiligových Rosic, když Zbrojovka dal po dvou gólech v každém z poločasů. O jeden gól méně vstřelil Zlín na hřišti Startu Brno, když o výhře 3:0 a postupu do další fáze poháru rozhodli góly Janetzkého, Drameho a Silného během prvních šestatřiceti minut. Gól se domácím nepodařilo vstřelit ani poté, co Zlín hrál od 54. minuty bez vyloučeného Marka Hlinky.

Jedenáct vstřelených branek bylo k vidění na hřišti divizních Všechovic, kde druholigový Vyškov vyhrál 9:2. S pohárovou soutěží se na rozdíl od Vyškova loučí jiné druholigové kluby. Opava prohrála 0:2 ve Frýdku-Místku a Líšeň, aktuálně vedoucí tým druholigové tabulky, nestačil stejným výsledkem na třetiligový Hlučín. Končí také Chrudim, která nestačila na Zápy hrající třetí nejvyšší soutěž.

Kromě zmíněného zápasu na Žižkově, se hrálo prodloužení také v zápasech Přepeře – Táborsko a Tasovice – Prostějov. Zatímco Táborsko vstřelilo vítěznou branku na začátku druhého poločasu prodloužení a vyhrálo 1:0, Prostějov potřeboval v Tasovicích penaltový rozstřel. Prostějovští sice neproměnili čtvrtou a pátou penaltu, domácí ale předvedli totéž a navíc nedali ani v druhé sérii. Z postup se tak radoval druholigový Prostějov.

Další zápasy druhého kola jsou na programu příští týden. V úterý 20. září hraje druholigová Příbram v Mariánských Lázních. O den později do pohárové soutěže vstoupí další prvoligové celky včetně Baníku Ostrava či Bohemians Praha 1905.

Los 3. kola, do kterého se zapojí již také čtveřice účastníků kvalifikace evropských pohárů (Plzeň, pražské kluby Slavia se Spartou a Slovácko) a také vítěz ligové nadstavbové skupiny o umístění Mladá Boleslav, je na programu v pátek 23. září dopoledne.

Výsledky 2. kola MOL Cupu 2022/2023:

Uničov - Sigma Olomouc 2:4 po prodl., Kvítkovice - Třinec 1:5 (0:2), Viktoria Žižkov - FK Teplice 1:2 po prodl., Přepeře – Táborsko 0:1 po prodl., Rokycany - Slovan Liberec 2:5 (1:3), Motorlet Praha - FK Jablonec 0:4 (0:2), Velvary - FK Pardubice 1:0 (1:0), Libčany - Dukla Praha 1:3 (0:1), Zápy – Chrudim 2:1 (2:1), Ústí nad Orlicí - Chlumec nad Cidlinou 0:1 (0:1), Soběslav – Přeštice 3:1 (1:1), Domažlice - Aritma Praha 4:1 (2:0), Tasovice – Prostějov 2:3 po penaltách, Hlučín – Líšeň 2:0 (1:0), Všechovice – Vyškov 2:9 (0:5), Frýdek-Místek – Opava 2:0 (0:0), Start Brno - Trinity Zlín 0:3 (0:3), Rosice - Zbrojovka Brno 0:4 (0:2).