6. 4. 2021

MOL Cup: Na programu jsou tři čtvrtfinále

Úvodní čtvrtfinále MOL Cupu jsou na programu ve středu 7. dubna. Obhájce prvenství Sparta hostí Jablonec, Plzeň vyzve Liberec a Teplice přivítají Mladou Boleslav. Zápas Olomouce se Slavií je odložený kvůli účasti ligového lídra ve čtvrtfinále Evropské ligy.

Středeční program zahájí zápas s výkopem v 15:00. Teplice hostí na domácím hřišti Mladou Boleslav. Teplice na cestě do čtvrtfinále zdolaly SK Benešov, Chlumec nad Cidlinou a Zbrojovku Brno. Oba dva celky se utkají jak ve středu v domácím poháru, tak následně v neděli v ligové soutěži.

"Nebývá to obvyklé, že by se hrálo s jedním týmem, navíc dvakrát doma, uvidíme, co to přinese," řekl před zápasem teplický záložník Robert Jukl na klubovém webu.

Další dva zápasy mají výkop o půl hodiny později. Plzeň přivítá Liberec a Sparta jiný severočeský tým – Jablonec.  

Západočeši nejprve přešli přes Přepeře po výhře 7:0, následně porazili 3:1 druholigový Hradec Králové. Liberečtí fotbalisté nejprve udolali v prodloužení Viktorii Žižkov a v osmifinále porazili 1:0 České Budějovice. Utkání vysílá ČT sport na svém webu.

Sparta v minulém ročníku porazila ve finále Liberec. V aktuální sezóně začala svou cestu za obhajobou ve třetím kole, ve kterém porazila druholigové Blansko 2:0 po gólech Karlssona a Součka. V osmifinále si poradila s Baníkem Ostrava díky penaltě proměně Dávidem Hanckem v závěru utkání.

O víkendu Sparta vstřelila sedm gólů v lize Teplicím. Právě na tento výkon bude chtít obhájce vítězství navázat.

„Hlavně budeme apelovat, aby kluci navázali na výkon, který jsme předvedli proti Teplicím. Jak se bude zápas vyvíjet je samozřejmě jiná věc. Jablonec má svoji sílu. Je to výborné, organizované mužstvo. Mají zkušené hráče, hrají stále ve stejné sestavě, maximálně udělají jednu, dvě změny. Myslím si, že to nebude jednoduché utkání, ale věřím našemu mužstvu, že to utkání zvládne. Jakým způsobem, to se uvidí až na hřišti. Věřím, že navážeme na výkon s Teplicemi,“ uvedl před zápasem asistent trenéra Zdeněk Bečka na webu sparta.cz.

Jablonec prošel přes třetí kolo bez boje po kontumační výhře 3:0 nad Líšní. V osmifinále díky třem brankám Václava Pilaře zdolal druholigovou Vlašim 3:2.

Je vidět, že Sparta má sebevědomí, předvedla výborný výkon s Teplicemi. Někteří hráči, kteří předtím tolik nehráli, se ukázali v dobrém světle. Určitě jdeme na favorita, ale nejedeme tam s tím, že bychom to chtěli jen odehrát. Chceme se pokusit o postup. Vždy je příjemné, když v závěru sezony nebo poslední dva měsíce můžeme bojovat o poháry v lize i v domácím poháru. Čeká nás teď těžký program, musíme se na to připravit. A pokusit se o to, abychom se tam v popředí udrželi a v poháru došli do nejdál, uvedl pro klubový web trenér Jablonce Petr Rada. Utkání z Letné vysílá přímým přenosem ČT sport.