Jablonec zvítězil na půdě posledního týmu ligové tabulky Opavy 2:0 až po prodloužení, ve kterém dal dva góly střídající Jan Chramosta.

Olomouc v lize už pět kol nevyhrála, s druhý týmem druhé ligy ale neměla výraznější potíže. Hanáky uklidnil v 17. minutě vedoucím gólem Houska.

Poté se na přelomu poločasů dvakrát trefil Pilař. Bývalý reprezentant, který celou kariéru zápolí se zraněními, dal dva góly v jednom soutěžním duelu poprvé od srpna 2011, kdy dvakrát skóroval rovněž proti Dukle ještě v dresu Plzně. Na 4:0 upravil v 67. minutě Yunis.

Opava v lize 12 kol nevyhrála, ale proti Jablonci od úvodu předváděla bojovný výkon a držela krok. Slezané dokonce v páté minutě jako první dostali míč do sítě, rozhodčí Pechanec ale odpískal útočný faul a Dedičův gól neuznal.

Také po pauze domácí hrozili, ale nedařilo se jim v koncovce a dvě velké šance nevyužili. V závěru normální hrací doby neproměnil dvě dobré možnosti ani Jablonec a o postupujícím tak rozhodlo až prodloužení.

Jabloneckému kouči Radovi v něm vyšlo střídání. Chramosta byl na trávníku pět minut, než vystihl chybu v domácí rozehrávce a ve 102. minutě zamířil přesně k tyči. Opavskému Šulcovi zkazilo radost z vyrovnání břevno, na opačné straně mířil do brankové konstrukce i Kubista. Pojistku přidal až ve 119. minutě po kličce gólmanovi znovu Chramosta.

Dalších pět zápasů osmifinále se hraje ve středu, poslední duel je na programu příští týden.