V normální hrací době i po prodloužení skončil zápas nerozhodně 1:1 poté, co na vedoucí gól domácího Patrika Brandnera z deváté minuty odpověděl po hodině hry Antonín Růsek.

Olomoučtí se stali předposledním sedmým účastníkem jarního čtvrtfinále. Z osmifinále už zbývá odehrát jen zápas mezi obhájcem pohárového prvenství a ligovým mistrem Slavií a Zlínem, který se v Edenu uskuteční 15. prosince. Už dříve si postup do čtvrtfinále zajistily Bohemians 1905, Sparta, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Jablonec a Slovácko.

Jihočeši začali dohrávku osmifinále lépe a v deváté minutě otevřeli skóre. Po přihrávce od Čavoše se střelou k tyči prosadil Brandner. Hosté více drželi míč a po hodině hry se jim povedlo srovnat. Zahradníčkův centr z pravé strany vrátil před branku Daněk a Růsek zblízka poslal míč k levé tyči.

Zbytek normální hrací doby ani následné prodloužení branku nepřinesly a poprvé v letošním osmifinále musely o postupujícím rozhodnout až penalty.

Střelcům se zpočátku vůbec nedařilo a v úvodních čtyřech sériích se prosadili jen domácí Škoda a hostující González. Další tři exekutoři na každé straně pokutový kop proměnili, zaváhal až českobudějovický Skovajsa a Breite následně rozhodl. Sigma prošla do čtvrtfinále poháru počtvrté za sebou.