14. 9. 2022

MOL Cup: Olomouc vyhrála v Uničově 4:2 po prodloužení

Fotbalisté Olomouce zvítězili ve 2. kole domácího poháru na hřišti třetiligového Uničova 4:2 po prodloužení. V normální hrací době skončil zápas 2:2. Tři góly včetně toho vítězného vstřelil Mojmír Chytil.

Sigma s outsiderem dvakrát prohrávala. Domácí poslal do vedení po půl hodině hry Krč, po změně stran vyrovnal z penalty Chytil. Následně Uničov opět skóroval, o což se z pokutového kopu postaral Komenda. Deset minut před koncem základní hrací doby si dal vlastní gól Koutný. V prodloužení se pak dvakrát prosadil Chytil.

Olomouc porazila Uničov 4:2, byť po základní hrací době, ve stejné fázi soutěže i v minulé sezoně. Svěřenci trenéra Jílka vstoupili do poháru jako první tým z nejvyšší soutěže.

V rámci programu ve středu 14. září se odehraje také zápas mezi divizními Rokycany a prvoligovým Libercem. Liberec v minulé sezóně ve 2. kole senzačně doma vypadl s třetiligovými Zbuzany a stal se tehdy prvním vyřazeným týmem z nejvyšší soutěže. I proto mají Severočeši před soubojem s divizním lídrem Rokycany respekt. "Pohárová utkání v prvních kolech jsou těžká, minule jsme prohráli se Zbuzany. Teď musíme být maximálně koncentrovaní a stoprocentně připravení, aby se něco takového už nestalo," řekl liberecký brankář Olivier Vliegen.

Zápas Rokycan s Libercem bude možné sledovat po bezplatné registraci prostřednictvím FAČR.TV. Základní návod k používání nové streamovací platformy Fotbalové asociace České republiky najdete ZDE

2. kolo MOL Cupu 2022/2023:

Uničov - Sigma Olomouc 2:4 po prodl. (2:2, 1:0), Kvítkovice - Třinec 1:5 (0:2).

Program 2. kola:

Středa 14. září:

• 16:00 Viktoria Žižkov - FK Teplice
  • 16:30 Přepeře - Táborsko, Rokycany - Slovan Liberec (ŽIVĚ NA FAČR.TV), Motorlet Praha - FK Jablonec, Velvary - FK Pardubice, Libčany - Dukla Praha, Zápy - Chrudim, Ústí nad Orlicí - Chlumec nad Cidlinou, Soběslav - Přeštice, Domažlice - Aritma Praha, Tasovice - Prostějov, Hlučín - Líšeň, Všechovice - Vyškov, Frýdek-Místek - Opava, Start Brno - Trinity Zlín, Rosice - Zbrojovka Brno.