4. 3. 2020

MOL Cup: Plzeň, Liberec, Olomouc i Sparta v semifinále

Fotbalisté Sparty rozdrtili ve čtvrtfinále domácího poháru Ostravu 5:0 a připsali si první jarní vítězství a zároveň premiérovou výhru pod trenérem Václavem Kotalem.

Uspěl i další z favoritů na celkové prvenství Plzeň, která přestřílela Mladou Boleslav 4:2. Olomouc porazila Jablonec 3:1 a Liberec vybojoval na Slovácku účast v semifinále až po penaltovém rozstřelu.

Sparta postoupila do semifinále poháru podruhé za sebou. Za Pražany se proti loňskému finalistovi Baníku postupně trefili Dávid Hancko, Benjamin Tetteh, David Moberg Karlsson z penalty, Martin Frýdek a Adam Hložek. Ostrava, která utrpěla první jarní porážku pod novým trenérem Lubošem Kozlem, hrála od 60. minuty bez vyloučeného Ondřeje Šašinky.

Sparta ve třetím zápase pod vedením kouče Kotala poprvé zvítězila a připsala si nejvyšší soutěžní výhru od května 2016. Tehdy v lize rozdrtila Jihlavu 5:0 pěti góly někdejšího kanonýra Davida Lafaty.

Plzeň potvrdila vynikající formu z úvodu jara a vyhrála i čtvrtý letošní soutěžní zápas pod slovenským trenérem Adriánem Guľou. Proti Mladé Boleslavi už v prvním poločase skórovali Jan Kopic, Jean-David Beauguel a Joel Kayamba, krátce po změně stran zvýšil Radim Řezník na 4:0. Porážku hostů v závěru zmírnil dvěma góly Lukáš Budínský. Plzeň, která v lize ztrácí na vedoucí Slavii z druhého místa v tabulce 10 bodů, postoupila do semifinále poháru poprvé od roku 2016.

Dokonce po osmi letech od celkového prvenství v roce 2012 je mezi nejlepší čtyřkou poháru Olomouc, která porazila Jablonec 3:1. Hanáky poslal do vedení ve 24. minutě Martin Hála a po poločase se trefili Mojmír Chytil s Lukášem Julišem. Za třetí tým ligové tabulky v závěru snížil střídající Dominik Pleštil.

Zápas mezi Slováckem a Libercem skončil po 90 minutách i prodloužení bez branek a hosté zvítězili až na pokutové kopy 4:2. Dvě penalty chytil gólman Filip Nguyen, který nastoupil do utkání minutu před koncem prodloužení.

Liberec, který nehrál poslední ligové kolo v Teplicích kvůli nezpůsobilému terénu, navázal na osmifinálové vítězství nad Slováckem z minulého ročníku MOL Cupu. V poháru Slovan postoupil do semifinále po pěti letech od celkového prvenství v sezoně 2014/15.

Los semifinále je na programu v pátek 6. března od 12:00 v přímém přenosu ČT sport.

MOL Cup - čtvrtfinále:

1. FC Slovácko - FC Slovan Liberec 0:0, na penalty 2:4

Penalty proměnili: Daníček, Juroška - Mara, Pešek, Karafiát, Malinský. Neproměnili: Havlík, Dvořák - Chaluš. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Kliment, Kadlec, Hofmann, Dvořák - Hybš, Malinský, Mikula. Diváci: 3043.

AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava 5:0 (1:0)

Branky: 20. Hancko, 53. Tetteh, 62. Karlsson z pen., 76. Frýdek, 81. Hložek. Rozhodčí: Berka - Kubr, Flimmel. ŽK: Hložek, Frýdek - Potočný, Šašinka, Reiter, Stronati. ČK: 60. Šašinka. Diváci: 9097.

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 4:2 (3:0)

Branky: 33. Kopic, 39. Beauguel, 45. Kayamba, 49. Řezník - 77. a 85. Budínský. Rozhodčí: Orel - Blažej, Koval. ŽK: Řezník - Tatajev, Budínský. Diváci: 4519.

SK Sigma Olomouc - FK Jablonec 3:1 (1:0)

Branky: 24. Hála, 50. Chytil, 69. Juliš - 88. Pleštil. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Novák. ŽK: Daněk - Kubista. Diváci: 2945.