Naopak dalších osm prvoligových celků nezaváhalo a postoupilo do dalšího kola. Ostrava porazila Lanžhot 3:1 i díky dvěma gólům Milana Baroše, Liberec vyhrál nad dalším divizním soupeřem Mariánskými Lázněmi 5:2.

Středočeši, kteří v sobotu v lize deklasovali Jablonec 4:0, s outsiderem začali špatně a v 13. minutě jim vstřelil první branku Labík. Krátce po změně stran sice srovnal Voltr, ale první minutě nastavení o vítězství Chlumce rozhodl Novotný. Příbram tak prohrála i čtvrtý venkovní soutěžní zápas v sezoně.

Olomouc i Slovácko v 2. kole MOL Cupu vysoko zvítězily

"Dostali šanci hráči z širšího kádru, kteří si myslí, že by měli být v základní sestavě a hrát v lize. Dneska měli možnost se předvést a bohužel to odehráli tak, jak to odehráli. Pro mě obrovské zklamání. Od některých hráčů strašně málo," řekl Nádvorník pro klubový YouTube kanál.

"První poločas jsme nechtěli běhat a pracovat tak, jak bychom měli. Stáli jsme dlouho nad balonem, nehráli jsme jednoduše na dva doteky. To jsme si řekli a chtěli jsme to zlepšit. Myslím, že nasazení se nám zlepšilo v druhém poločase, ale i přesto jsme neukázali kvalitu a nevypracovali jsme si žádné gólové šance," dodal příbramský trenér, jehož svěřence v sobotním 8. kole nejvyšší soutěže čeká doma Plzeň.

Postup do třetího kola z prvoligových celků vybojovali těsně hráči Bohemians, když na půdě třetiligových Záp prohrávali ještě  pětadvacet minut před koncem 1:2, ale nakonec skóre otočili a zahrají si i další kolo.

Z druholigových týmů končí v domácím poháru Vlašim a Ústí nad Labem. Prvně jemnovaný celek nestačil Loko Vltavín, severočeský tým nestačil na Domažlice po penaltovém rozstřelu.

Výsledky 2. kola MOL Cupu:

• Domažlice - Ústí nad Labem 3:2 po pen.
  • Štěchovice - Sokolov 1:4

Druhé kolo zakončí zářijové zápasy, kdy Benešov hostí Pardubice, Admira Praha se utká s Hradcem Králové, Hostouň s Jihlavou a Hlučín s Vítkovicemi.

Pět týmů, které si v minulé sezoně zajistily účast v kvalifikaci evropských pohárů - obhájce trofeje Slavia, Plzeň, Sparta, Jablonec a Mladá Boleslav - do poháru vstoupí až ve 3. kole.