29. 4. 2021

MOL Cup: Slavia se těší na derby, Plzeň na domácí finále

Poslední dubnová středa nabídla jeden čtvrtfinálový a jeden semifinálový zápas aktuálního ročníku MOL Cupu. Slavia se dostala do semifinále, Plzeň má jistotu finále, které po vyřazení Teplic odehraje na domácím hřišti.

„Bylo to o velké trpělivosti proti houževnaté defenzivě soupeře, proti hlubokému bloku. Je skvělé, že ta trpělivost z naší strany byla, pomohla nám střídání,“ uvedl po středečním semifinále trenéra Viktorie Plzeň Adrian Guľa.

Jeho svěřenci postoupili do finále poprvé od roku 2014. Tehdy Plzeň v Edenu prohrála na penalty se Spartou.

„Zvládli jsme zápas do vítězství, je to pro nás velmi cenné. Těšíme se, že při té konstelaci budeme hrát finále v domácím prostředí. Proto máme velkou chuť a motivaci udělat maximum pro vítězství. Bylo podstatné, že chlapci neztratili hlavu, snažili se zápas rozhodnout v řádném hracím čase, což se podařilo,“ uvedl dále slovenský trenér ve službách Plzně.

 

O výhře Plzně 1:0 rozhodl v 76. minutě Milan Havel, který dorazil míč do prázdné brány po hlavičce Zdeňka Ondráška, když se míč odrazil zpět do hřiště od tyče.

„Viděl jsem, že nabíhá na přední tyč. Pak si lehce odskočil, já nabíhal odněkud z penalty a jenom jsem doufal, že kdyby to propadlo, tak tam někde budu na dorážku. Krásně mi to přistálo. Kdybych dal takových gólů za kariéru víc, vůbec bych se nezlobil,“ uvedl po zápase Havel s úsměvem.

Už nyní je jisté, že Plzeň odehraje finále, bez ohledu na soupeře, na domácím hřišti. Rozhodl o tom pohárový koeficient za posledních pět ročníků MOL Cupu. 

Finále je na programu 20. května od 17:00, přímým přenosem jej bude vysílat ČT sport. O soupeři pro finále se rozhodne ve středu 5. května, kdy se hraje na Letné derby pražských "S".

"Je to ještě za čas, nechci předbíhat. Ale určitě se budeme strašně těšit, naším jasným cílem bude vyhrát. Teď se ale už připravujeme na zápas na Slavii v lize," dodal Havel.

Slavia jde za svým cílem

Ve stejný došlo i na odložené čtvrtfinále, ve kterém Sigma Olomouc hostila pražskou Slavii. Ta má již téměř jistý zisk mistrovského titulu, od kterého je jen pár pomyslných centimetrů.

Po skvělé prezentaci českého fotbalu na evropské scéně to ale neznamená, že by se tým „vykašlal“ na domácí pohár. Naopak.

"Máme vytyčené určité cíle, pohár je pro nás v podstatě stejně důležitý jako liga. Základ byl postoupit a přidali jsme k tomu i herní kvalitu,“ uvedl po zápase Jaroslav Köstl, asistent trenéra Jindřicha Trpišovského.

„Chvilku nám ze začátku trvalo, než jsme se rozběhali a přidali na dynamice. Samozřejmě nám pomohl nešťastný moment Olomouce při prvním gólu. Tento moment nás do druhé půle uklidnil a pak už to bylo o naší velké herní kvalitě. Zápas jsme pak dohráli jako velký tým. Odehráli jsme jeden z nejlepších zápasů za poslední dva měsíce,“ pokračoval Köstl.

O góly se tentokrát postarala trojice Kuchta, Stanciu a Ševčík. U dvou gólů během tří minut v rozmezí od 56. do 59. minuty si připsal asistence reprezentant Lukáš Masopust.

"Jsem moc rád, že se mi povedly takové hezké přihrávky. Jak se mi to nepovedlo minule v Ďolíčku, tak za tohle se mi sebevědomí zase trochu zvedlo," měl radost po zápase Masopust.

MOL Cup: Slavia vyzve v semifinále Spartu

V semifinále (hraje se příští středu 5. května od 17:30 na Letné) dojde na derby se Spartou. "Je škoda, že nevyšlo, abychom Spartu potkali třeba až ve finále. Ale chceme double, takže nám je asi jedno, koho dostaneme. Musíme porazit všechny, abychom to zvládli," uvedl Masopust.

"Jde nám to krásně za sebou. Doma s Plzní můžeme rozhodnout o titulu, pak nás čeká semifinále na Letné. Strašně se těšíme. Bude to třetí derby v sezoně a doufáme, že si udržíme krásnou bilanci bez porážky," dodal Köstl.

 

FOTO: fcviktoria.cz & slavia.cz.