Sigma zpočátku držela s favoritem krok. V úvodu dvakrát zahrozil Bořil, ale poté měli dvě dobré šance Hanáci. Poulolo po rohu hlavičkoval těsně nad a ve 12. minutě Daňkovu velkou možnost ze strany zneškodnil brankář Kolář.

O pět minut později zachránilo domácí po střele Van Burena břevno. Když už se zdálo, že první půle skončí bez gólů, nechal se brankář Sigmy Mandous při rozehrávce obrat o míč a nejlepší střelec ligové sezony Kuchta po kličce pohodlně otevřel skóre.

MOL Cup: Plzeň zdolala Teplice a je prvním finalistou poháru

V 56. a 59. minutě ligový lídr po dvou asistencích Masopusta definitivně rozhodl. Nejprve bez problémů trefil odkrytou branku Stanciu a poté po kličce Mandousovi přesně zakončil olomoucký odchovanec Ševčík. Několik dalších šancí ještě hosté neproměnili.

Slavia si zahraje semifinále poháru počtvrté za posledních pět sezon. Červenobílí mohou nadále pomýšlet na zopakování zisku double, na který dosáhli už předloni. V lize jim k definitivě třetího titulu schází bod, slavit mohou už v neděli.

Druhé semifinále mezi Spartou a Slavií se odehraje ve středu 5. května 2021 od 17:30 na pražské Letné. Jak druhé semifinále, tak finále bude vysílat přímým přenosem ČT sport.

Čtvrtfinále MOL Cupu:

Sigma Olomouc - Slavia Praha 0:3 (0:1)

Branky: 45. Kuchta, 56. Stanciu, 59. Ševčík. Rozhodčí: Marek - Podaný, Dobrovolný. ŽK: Poulolo, Zmrzlý (oba Olomouc).

Olomouc: Mandous - Sladký, Poulolo, Hubník (46. Beneš) - Hála (63. Mihalík), Houska, Breite, González (63. Šíp), Zmrzlý - Daněk (82. Zifčák) - Nešpor (63. Chytil). Trenér: Radoslav Látal.

Slavia: Kolář - Masopust, Kúdela, Zima (71. Deli), Bořil - Holeš (71. Traoré), Ševčík - Van Buren (61. Hromada), Stanciu (76. Lingr), Oscar - Kuchta (60. Tecl). Trenér: Trpišovský.