5. 3. 2020

MOL Cup směřuje do finále, v Plzni se o trofej hrát asi nebude

Ve středečních čtvrtfinálových zápasech MOL Cupu si postup zajistily hladce Viktoria Plzeň, Sparta Praha i Sigma Olomouc. A po penaltovém rozstřelu stejně tak Slovan Liberec. 

Už v pátek určí legendární trenér Ladislav Škorpil, který dokázal dovést čtyři své kluby do pohárového finále, semifinálové dvojice. Vyvrcholení jubilejního šedesátého ročníku národního poháru se blíží.

Zatímco v minulých letech bývaly problémy s určením místa finálového duelu, tentokráte je vše jasné. Postarala se o to úprava rozpisu soutěže z 15. srpna 2019, konkrétně článku 18 odst. 7g, ve kterém se mimo jiné píše:

„V případě, že se účastní účastníci finále Poháru FAČR stejné mistrovské soutěže, bude vybrán stadion toho z účastníků, který je ke dni oficiálního hracího termínu semifinále Poháru FAČR v pořadí družstev v takové mistrovské soutěži na nižší pozici.“

Vzhledem k tomu, že semifinálové kvarteto je z jedné soutěže, bude rozhodující postavení v tabulce po 29. kole, které je na programu 18. dubna. Termín semifinále je stanoven na 22. dubna.

Z postavení kvarteta semifinalistů v tabulce a s ohledem na třináctibodový náskok Viktorie je jasné, že by muselo dojít k absolutnímu selhání Plzně, aby ji předstihl alespoň jeden z konkurentů.

Což prakticky znamená, že finále jubilejního ročníku na západě Čech nebude. Pravděpodobnost, že se bude hrát finále v Liberci, v Olomouci nebo na Spartě je přibližně stejná a bude pochopitelně záležet na tom, který z klubů se skutečně do finále dostane i na tom, jak si povede v následujících šesti ligových kolech.

Los semifinále proběhne v pátek 6. března od 12 hodin v sídle FAČR a bude vysílán přímým přenosem na ČT sport. Termínem semifinálových zápasů je 22. duben 2020, o vítěznou trofej se bude hrát 20. května.