Jako první do čtvrtfinále vstoupila v úterý Sparta v Teplicích, kde musely o vítězi rozhodnout penalty. Sparta vedla díky střídajícímu Plavšičovi, ale v nastaveném čase srovnal hlavou Jeřábek. Následně ve 100. minutě opět po centru do vápna a přesné hlavičce šly Teplice do vedení, ale gól Hoška nakonec postupový nebyl.

V nastaveném čase prodloužení totiž Kanga vybojoval míč na hranici vápna, obloučkem přehodil brankáře a útočník české jednadvacítky Václav Drchal se trefil přesně. V penaltovém rozstřelu za domácí neproměnili Kučera s Ljevakovičem, neproměněný pokus nemusel trápit Plavšiče, protože Kanga tu rozhodující proměnil a poslal Spartu do semifinále.

Druhý úterní zápas byl naprosto odlišný. Vedoucí tým ligy, pražská Slavia, totiž nastřílela Karviné pět gólů. Dvakrát se trefil Van Buren, po jedné brance přidali Frydrych, Baluta a Hušbauer a Slavia vyhrála naprosto bez problémů.

Bohemians - Olomouc 1:0, MOL Cup - čtvrtfinále, Praha

Středeční zápasy na Bohemians a v Ostravě začínaly ve stejnou dobu, v Praze se ale skončilo dříve. Bohemians totiž zásluhou gólu Antonína Vaníčka ze 77. minuty zvítězili 1:0 a postoupili do semifinále.

V druhém středečním čtvrtfinále muselo dojít na prodloužení. Liberecké v Ostravě poslal proti Baníku do vedení Jan Sýkora v 16. minutě, ale těsně před přestávkou srovnal na 1:1 Milan Baroš.

Za tohoto stavu se šlo do prodloužení a na konci prvního poločasu prodloužení se prosadil Ondřej Šašinka, jenž strhl vítězství i postup na stranu Baníku.

O postupu Bohemians a Baníku tak rozhodli dva hráči české reprezentační jednadvacítky.

Los semifinále je na programu v pátek 5. dubna od 12:00 v sídle FAČR na Strahově.

Čtvrtfinále MOL Cupu:

FK Teplice - Sparta Praha 2:2 po prodl. (1:1, 0:0), pen. 2:4

Branky: 90.+2 Jeřábek, 100. Hošek - 75. Plavšič, 120.+1 Drchal. Rozhodčí: Orel - Kubr, Hock. ŽK: Trubač, Soungole, Bezdička, Vondrášek, Jeřábek - Costa, Plavšič, Frýdek, Kanga. Diváci: 7361. Penalty proměnili: Hora, Jindráček - Zahustel, Frýdek, Drchal, Kanga. Neproměnili: Kučera, Ljevakovič - Plavšič.

SK Slavia Praha - MFK Karviná 5:0 (2:0)

Branky: 51. a 68. Van Buren, 39. Frydrych, 43. Baluta, 58. Hušbauer. Rozhodčí: Váňa - Fišer, Vitner. ŽK: Baluta - Dramé, Čolič. Diváci: 5749.

Bohemians Praha 1905 – SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 77. Vaníček. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Vodrážka. ŽK: Jemelka (Olomouc). Diváci: 2777.

FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec 2:1 po prodl. (1:1, 1:1)

Branky: 43. Baroš, 102. O. Šašinka - 16. Sýkora. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Flimmel. ŽK: Stronati, O. Šašinka - Mikula, Oscar, Sýkora. Diváci: 5734.